Bendeniz kimdir? Bendeniz gerçek ismi nedir, kaç yaşında, nereli? Bendeniz ömrü ve biyografisi!

Firat34

New member
1990’lı senelerda çıkardığı albümlerle ve söylemiş olduği müziklerle devrin tanınan müzisyenleri ortasına girmiştir. 1990’lı senelerda saç tarzı ile de kendine mahsus bir moda ikonu oluşturmuştur. Pekala, Bendeniz kimdir? Bendeniz gerçek ismi nedir, kaç yaşında, nereli? Bendeniz ömrü ve biyografisi nedir? İşte ayrıntılar haberimizde…

ŞARKICI BENDENİZ KİMDİR KAÇ YAŞINDA?

90’lı yılara damga vuran Pop müzikçisi Bendeniz’in gerçek ismi Deniz Çelik’tir.

Şarkıcı Bendeniz 49 yaşındadır.

Özellikle 1990’lı senelerda çıkardığı albümlerle ve söylemiş olduği müziklerle devrin tanınan müzisyenleri ortasına girmiştir. 1990’lı senelerda saç tarzı ile de kendine mahsus bir moda ikonu oluşturmuştur.

Neslihan Yargıcı’nın oluşturduğu “Abajur Kız” imajı ile birinci albümünü 17 Aralık 1993 tarihinde Bendeniz I ismiyle çıkardı. Albümünden yayınlanan birinci hit modül “Ya Sen Ya Hiç” bir anda patladı ve albümün satışlarında süratle yükselme meydana geldi. Yayınlanmasının yanı sıra kanalın müsabakasında üst sıralarda yer alarak Türkiye’yi temsil etti. Bu muvaffakiyetin akabinde albümden “Ağlayayım mı?”, “Kerime”, “Ah Bir Dönsen” ve “Müjdeler Ver” üzere hit kesimler yayınlandı. Birinci albümü ile büyük bir çıkış yapan Bendeniz’in bu albümü Türkiye’nin klasik albümleri ortasına da girmiştir.

1994 yılında Harun Kolçak ile birlikte Biz isimli bir maxi single albümü yayınladılar. Albümdeki, “Elimde Değil” isimli modül yılın en âlâ slow kesimleri ortasına girdi.

1995 yılında, Bendeniz II isimli ikinci albümünü yayınladı. Merakla beklenen albümden yayınlanan birinci modül “Neler Olacak” oldu. Akabinde, Ümit Sayın’ın yazdığı “Gönül Yareler İçinde” isimli kesim yayınlandı. Yılın en çok ses getiren slow kesimlerinden birisi oldu. Son olarak albümden “80 Günde Devr-i Alem” isimli hareketli kesim yayınlandı. Albümün yarattığı büyük tesirden daha sonra albüm yılın en güzel albümleri ortasına girdi. Bendeniz’in en düzgün albümü olarak kabul edildi. 1996 yılında Bendeniz III albümünü yayınladı. Albüm Anadolu rock soundları içeren bir albüm oldu. Daha hayli hareketli modüller albümde yer aldı. Albümden birinci vakit içinderda slow modül “”Güvendiğim Dağlara Kar Yağdı” yayınlandı. Akabinde, “Turnayı Gözünden Vurdum” ve “Sana Mı Kaldım” isimli hareketli iki modül yayınlandı.

1997 yılında, Volkan Akyol ile birlikte “Adını Koydum” isimli hit parçayı yayınladılar. 1998 yılında, Bendeniz’den isimli dördüncü albümünü yayınladı. Albümden, “Günahlar” ve “Başımın Belası” isimli iki hit modül yayınlandı. 1999 yılında Kurtulamıyorum isimli albümü yayınladı ve albümden yalnızca albümle tıpkı ismi taşıyan “Kurtulamıyorum” isimli modül yayınlandı. 1 Kasım 2000 tarihinde Bendeniz Müzikleri isimli bir toplama albüm yayınladı. 2001 yılında, Vakit isimli yedinci albümünü yayınladı albüm için yeni bir ve albümden “Satmışım” ve “Güzeller Güzeli” isimli iki hareketli kesim yayınlandı. 23 Ağustos 2003 tarihinde Demedim mi albümünü yayınladı ve albümden yalnızca albümle tıpkı ismi taşıyan “Demedim mi” isimli kesim yayınlandı. ondan sonrasında Aşk Yok mu Aşk (2005), Değiştim (2006), Olsun (2009) ve Benden İzler (2011) üzere albümlerle mesleğine devam etti.

BENDENİZ HAYATI

Gerçek ismi Deniz Çelik olan Bendeniz, 25 Temmuz 1973 tarihinde Zürih’te dünyaya gelmiştir. Aslen Konya’lıdır ve ailesi Cihanbeyli ilçesinde yaşamaktadır. İstanbul’da, Erenköy Kız Lisesi’nden mezun olmuştur. Lise tahsilinin akabinde yükseköğrenim için doğduğu ülke İsviçre’ye gitti.

Büro işleri alanında bir meslek yüksek okulunda tahsiline devam etti. Türkiye’ye döndüğünde bir süre Türkiye’nin birinci bayan futbol kadrosu Dostlukspor’da oynadı. Bir arkadaşının doğum gününde bir müzik söylemiştir. söylemiş olduği modül yardımıyla Raks Müzik yetkilileri tarafınca keşfedilmiştir. 1993 yılında Neslihan Yargıcı tarafınca oluşturulan “Abajur Kız” imajı ile birinci albümünü çıkararak müzik dünyasına adımını atmıştır.

BENDENİZ ALBÜMLERİ

Bendeniz I, (1993-Raks Müzik) – 17 Aralık 1993

Bendeniz II, (1995-Raks Sevinç Müzik) – 10 Haziran 1995

Bendeniz III, (1996-Raks Sevinç Müzik) – 26 Ağustos 1996

Bendeniz’den, (1998-Raks Sevinç Müzik) – 1 Mayıs 1998

Kurtulamıyorum, (1999-Universal Sevinç Müzik) – 1 Kasım 1999

Bendeniz Müzikleri, (2000-Neşe Müzik) – 1 Kasım 2000

Zaman, (2001-Talent Records-E&P Dağıtım) – 30 Kasım 2001

Demedim mi, (2003-V&G) – 23 Ağustos 2003

Aşk Yok mu Aşk, (2005-V&G) – 23 Mart 2005

Değiştim, (2006-V&G) – 12 Kasım 2006

Olsun, (2009-RMP) – 24 Nisan 2009