Düğün yapamadılar, aşı yaptılar

sable

New member
Düğün yapamadılar, aşı yaptılar

Düğünlerini 8 ay erteleyen sağlıkçı çift, “Önemli olan halkımızın, bizim sağlığımız”

“Biz çalışmaya devam ederiz kâfi ki aşılarını yaptırsınlar”

Sıhhat çalışanı çift, korona virüse karşı birlikte nazaranv yapıyor

İSTANBUL – Pandemi niçiniyle 8 ay daha sonra düğünlerini yapabilen hemşire Damla ve Ahmet Bıçak çifti, düğünlerinin akabinde Covid-19’la gayret için bir daha bakılırsavlerinin başına geçti. kimi bazı ağır bakımda birtakım kimi aşılama çalışmalarında yer alan çift, “Düğün de olsa fedakarlık ettik kıymetli olan halkımızın, bizim sıhhatimiz. Vakit zaman o nöbetten çıkarken ben işe gelmiş oluyorum, birlikte aşı çalışmalarına da katıldık. Biz burada bir daha çalışmaya devam ederiz kâfi ki onlar gelsinler aşılarını yaptırsınlar” dedi.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde hemşirelik okuyan 25 yaşındaki Ahmet ve Damla Bıçak çifti eğitimlerini tamamlamalarının akabinde misyonlarına başladı. Damla hemşire İstanbul’a Başakşehir Çam ve Sakura Kent Hastanesi‘ne Ahmet Bıçak ise Bursa Kent Hastanesi’ne atanınca çift mesleklerini farklı kentlerde yapmaya başladı. bir süre daha sonra evlenme sonucu alan çift, eş durumundan tayinlerini gerçekleştirerek Başakşehir Çam ve Sakura Kent Hastanesi’nde birlikte bakılırsav yapmaya başladı. Fakat dünyayı etkileyen Covid-19 pandemisine karşı misyonlarını sürdüren çift, nikahlarından yaklaşık 8 ay daha sonra düğünlerini yapabildi. Temmuz ayında gerçekleştirdikleri düğünleriyle büyük memnunluk yaşayan çift, düğünlerinde pandemi kurallarına da dikkat etti.

Sağlıkçı çift, herkesi aşı olmaya davet etti

“Biz çalışmaya devam ederiz kâfi ki aşılarını yaptırsınlar”

Birebir hastanede eşiyle bir arada pandemide vazife yapan ve düğünlerini ertelemek durumunda kalan hemşire Ahmet Bıçak, “Düğün yapmaya karar verdik ancak Covid’in de yüksek oranda nüksetmesiyle birlikte düğün yapamadık nikah yapmak, düğünümüzü ertelemek zorunda kaldık. Kapanma süreçleriyle birlikte konuttaki hesap çarşıya uymadı. Daima ertelemek zorunda kaldık. esasen izinlerimiz falan da kapanmıştı. Bu yüzden baya bir erteledik. Sonunda aşının tesiriyle birlikte olay sayıları biraz daha düştü. Bunun sonucunda de düğünümüzü gerçekleştirdik temmuz ayında. Düğünümüzü yapamadık o süreçte kendi aşımızı da yaptık. Biroldukça kişinin de aşısını birlikte yaptık. Eşimle birlikte aşı çalışmalarına katıldık. Daha evvel eşim Covid servisinde çalıştı ben Covid ağır bakımda çalıştım. bu biçimdelar Covid olan arkadaşlarımız oldu onların yerine nöbet tuttuk, yeri geldi hayli uzun müddetler birbirimizi nazaranmedik. Buradan herkesi aşı olmaya davet ediyoruz. Katiyen aşılarını olsunlar, biz burada bir daha çalışmaya devam ederiz kâfi ki onlar gelsinler aşılarını yaptırsınlar. Biz burada her vakit sıhhat ordusu olarak hazırız” dedi.

“O nöbetten çıkarken ben işe gelmiş oluyorum”

Eşiyle birebir hastanedeki mesailerine ait konuşan hemşire Ahmet Bıçak, “Ben örneğin gündüz çalıştığım bir gün beşte çıkıyorum, eşim o gün nöbete gelmiş oluyor. Sabah çıkacak oluyor bırakıp gidemiyorum, işini ne kadar hafifçeletebilirsem yardımcı olmaya çalışıyorum. bir arada o biçimde vakit geçirmeye çalışıyoruz. O nöbetten çıkarken ben işe gelmiş oluyorum. Hastanede 5-10 dakika ayaküstü sohbet ettiğimiz vakit içinder da oluyor. Yöneticilerimiz de sağ olsun, aşı da bizi birlikte çalıştırdılar. Düğünümüzü erteledik, sabrettik, çalıştık. Siz karı koca mısınız, ne hoş diye reaksiyonlar alıyoruz” biçiminde konuştu.

“Düğün de olsa fedakarlık ettik, kıymetli olan sağlığımız”

Eşiyle tıpkı hastanede misyon yapmasına ait konulan hemşire Damla Bıçak, “Aynı hastanede çalışıyoruz, bu hususta öteki arkadaşlarımıza göre şanslıyız. Yaklaşık 7-8 ay daha sonra düğün yaptık niçini de Covid’den dolayı ertelemek zorunda kaldık, herkes üzere. Burada pandemiyle uğraş ediyoruz tabi ki biz de kimi şeylerden fedakarlıklarda bulunduk. Pandemi olduğu için birilerinin fedakarlık etmesi gerekiyordu. Bu niçinle düğün de olsa fedakarlık ettik memnunuz kıymetli olan halkımızın, bizim sıhhatimiz. bir arada geliyoruz lakin ben 24’e devam ediyorum. Eşim örneğin beşte çıkıyor gündüzcü olmuş oluyor, sonraki gün yenidendan gündüze geliyor. Ben müsaadeli olmuş oluyorum. 3-4 gün denk gelmediğimiz vakit oluyor. Mutluluklarınızı ertelememek, salgınla uğraş etmek için bu salgına son vermek için halkımızı aşı olmaya davet ediyoruz. Eşimin 2 doz aşısını da ben yaptım” tabirlerini kullandı.

(HK- MB-ÖFA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Hasibe Karadağ