Fenerbahçe Lideri Ali Koç’tan tezli Avrupa Ligi yorumu: Kümeden rahat çıkarız

Firat34

New member
Avrupa Ligi’ndeki eşleşmeler Fenerbahçe Lideri Ali Koç‘u sevindirdi. Koç, grubu Fenerbahçe’nin bahtını yüksek gördü.

İşte Lider Koç’un açıklamalarından satır başları:

“RAHAT ÇIKARIZ”

“Beşiktaş güzel bir kura çekti. Bugün Fenerbahçe ve Galatasaray’ın sırasıydı. Orta şeker diyelim kümeler. Hangi kümeye çıkarsak çıkaralım, bu dönem biz daha farklı bir kimya yakaladık. Hedeflediğimiz 3-4 transferi bitirebilirsek, bu kümeden rahat çıkarız. Şu halimizle de kümeden çıkacağımızı düşünüyorum. Hocamızın istediği destekleri en kısa müddette bitirebilirsek, ulusal maç içinde kadromuz hem lig için hem Avrupa için hazır olacaktır.

“HOCAMIZ SÜRECİ YETERLİ ATLATTI”

Kamp devrini kazasız belasız geçtik derken Adana Demirspor maçına 3 gün kala ve devam eden 4 günde 6 tane epey önemli sakatlıklar oldu. Buna karşın hocamızı tebrik ediyorum, hiç şikayet etmeden ve gençleri kıymetlendirerek bu süreci atlattı. Birinci birkaç hafta kasvetler yaşayabiliriz demiştim lakin yaşamadık. Tam manada, gerçek manada ulusal kadro içinden daha sonra hazır olacağız.

“DİSİPLİN ORTAMI GELDİ”

Bu sakatlıklar sebebiyle gençler daha fazla mühlet aldı. Daha fazla müddet aldıkları için özgüvenleri arttı. Grup üstündeki tesiri sandığımdan daha yüksek. Alanda da görüyorsunuz. Coşkuyu, azmi, savaşmayı görüyorsunuz. İstediğimiz de buydu. Fenerbahçe en güzelini versin, sonuç ne olursa olsun alkışlarız.

“İSVİÇRE SAATİ ÜZERE TIKIR TIKIR”

Yeni bir sisteme alışıyoruz. Bu sisteme yeni transferler lazım. Bu sistemin İsviçre saati üzere tıkır tıkır çalışması için uygun oyuncular lazım.

“MUHAMMED’İ HOCAMIZ BIRAKMADI”

Muhammed’i 10’a yakın kulüp istedi. Hocamız mutlaka bırakmam dedi. Uygun demiş. Biz değerlendirebilirdik o teklifleri. Katiyen hayır dedi. Niçin söylemiş olduğini vakit içerisinde görüyoruz. İnşallah bahtımız bol olur. Bizi durduracak en kıymetli şey sakatlıklar. Tek tük sakatlıklar olacaktır fakat üst üste, bu kadar kısa müddette bulunmasına şaşırdık. Sonuçta 4’te 4 gidiyoruz. İnşallah bu biçimde devam ederiz.

“FREY VE VALBUENA’YA SEVGİLER”

Olympiakos’un çıkmasına sevindim. Valbuena’ya sevgiler hürmetler. Ayrıldı lakin bağını hiç koparmadı. Futbolcu ve insan olarak beğendiğim bir karakter. Frey geçen dönem hayli uygun bitirdi. 3 Belçika kulübü istedi, Antwerp aldı. Eski oyuncularımızın olduğu kadrolarla eşleşmek, ilgiyi ve konut sahipliğini artırır. Onlara muvaffakiyetler diliyorum.”