Galatasaray’la yolları ayıran Falcao’dan olay kelamlar: İnsanlara palavra söylüyorlar

Firat34

New member
Türkiye’ye gelişi büyük ses getiren lakin 2 sene ortasında yaşadığı sakatlıklarla bir türlü randıman alınamayan Falcao‘yla Galatasaray yollarını ayırdı. La Liga takımı Rayo Vallecano’ya transfer olan Kolombiyalı golcü, Libero Mecmuası’na futbol dünyasıyla ilgili kıymetli açıklamalarda bulundu.

“KARİYERİM EN HOŞ YILLARI PORTO VE ATLETICO MADRID’DE OLDU”

Sporx’in haberine nazaran;Falcao, mesleğinde en keyif aldığı yılları Portekiz ve İspanya’da yaşadığını belirterek futbolu asıl yönetenlerin futbolcular değil yöneticiler olduğunu belirtirken, “Oynadığım her yerde keyif almaya çalıştım. Mesleğimi yaparken her yerde tam olarak tatmin olmasam da her basamakta keyif almaya çalıştım. Mesleğimin en hoş yılları hem Porto, birebir vakitte Atletico Madrid’de oldu. Orada elde ettiklerim beni fazlaca gururlandırdı” dedi.

“İSTEMEDİĞİM DURUMLARI TEKRAREN YAŞADIM”

Hangi ekibe imza atacağına futbolcunun kendi karar vermediğini belirten Falcao, “Günümüz futbolunda futbolcular kendi mukadderatını yönetemiyor. kimi vakit beşerler niye kimi ekiplere gitmediğimi sorduğunda gülüyorum. Futbolcu nereye gideceğine tek başına karar veriyormuş üzere her vakit istenen seçenekler olmuyor. Buna şöyleki örnek vereyim, birtakım gazetecilere diyorum ki ‘niçin CNN’de yahut ESPN’de çalışmıyorsun. Futbolda olduğu üzere gidip en büyük kurumlarda çalışsana.’ bahsetmiş olduğum durum bu. İstemediğim durumları tekraren yaşadım. kimi vakit bir yere gitmek istiyorsun lakin işin sonunda diğer bir yere gitmek zorunda kalıyorsun” tabirlerini kullandı.

“GERÇEKTE OLANLAR FARKLI”

Futbolu yönetenleri tehlikeli beşerler olduğuna dikkat çeken Kolombiyalı, “İnsanların inandırılmaya çalışıldığı şey futbolun ortasındaki en tehlikeli şeyin futbolcular olduğu lakin gerçekte asıl tehlikeli olan futbolu yöneten insanların kendisi. Futbol borsa üzeredir, piyasada olanlar hakkında insanlara palavra söylemekten sorumludurlar. Gerçekte olanlar alışılmış ki farklı.”

“BELKİ BİR İŞ ADAMI OLURUM”

Falcao futbol mesleği daha sonrasında ne yapacağına yönelik soruya ise, “Belki bir iş adamı olurum fakat futbolun ortasında değil. tıpkı vakitte ülkem Kolombiya’da niye olmasın”