Geri sayım başladı! Acun Ilıcalı dev mutabakatın imzalanacağı tarihi işaret etti

Firat34

New member
Acun Ilıcalı, İngiltere Chanmpionship takımı Hull City‘nin sahibi olma yolunda artık sona geldi. Kısa müddet ortasında kulübü büsbütün devralacak Ilıcalı, Hull Daily Mail gazetesinden Barry Cooper’a açıklamalarda bulundu.

“BENİM DENETİMİM ALTINDA OLMAYAN KİMİ TEKNİK AYRINTILAR VAR”

“3 ila 4 hafta içerisinde kulübü büsbütün devralacağımı söyleyebilirim. Benim denetimim altında olmayan kimi teknik ayrıntılar var. Lakin söyleyebileceğim tek şey, kulüp sahibinin fazlaca yardımcı olduğu ve harika bir biçimde iş birliği yaptığı.

“FUTBOLU NİTEKİM SEVİYORUM”

Uzun vakittir İngiliz futbolunu takip ediyordum ve çocukluğumda kimi İngiliz kulüplerinin hayranıydım. İngiliz futbolunu takip etmekten hakikaten keyif aldım. Paul Gascoigne ve Gary Lineker’in oynadığı Tottenham’ı, Crystal Palace’tan Ian Wright’ı ve daha sonrasında Arsenal’de oynadığı periyotları hatırlıyorum. Futbolu hakikaten seviyorum.

“BİR ŞEY BENİ HULL CITY’E ÇEKTİ”

İngiltere’deki tüm kulüplere tek tek baktığımda, bir şey beni Hull City’e çekti. Finansal olarak öbür kulüplere baktığımda, Hull City’nin nitekim ileride bir kulüp olduğunu gördüm.

“MESUT ÖZİL’E KARŞI OYNADIKLARI FEDERASYON KUPASI FİNALİNİ HATIRLIYORUM”

Değişik olan şey şu ki, Hull City’i Premier Lig’de üst sıralara oynadığı devirden hatırlıyorum. Herkes bana Hull City’nin nasıl bir kulüp olduğunu soruyordu. Mesut Özil’e karşı oynadıkları Federasyon Kupası finalini hatırlıyorum. O finalde şanssızdılar.

“İNGİLİZLER, YABANCI İNSANLARA HAKİKATEN ÇOK GÜZEL DAVRANIYORLAR”

Hull’a gittiğimde nasıl hissettiğimi görmek istedim. Hull’da insanları hakikaten epey sevdim. İngilizler yabancı insanlara nitekim hayli âlâ davranıyorlar. Bu epey sevdiğim bir şey.

“HULL’DA ÇOK GÜZEL BİR GÜÇ HİSSETTİM”

Hepimiz futbolu fazlaca seviyoruz, futbol delisiyiz. Kadronun renkleri kusursuz, sembolü şahane, kent mükemmel ve küçük bir İstanbul’a benziyor. Kentin ortasında ırmaklar var, Boğaziçi Köprüsü üzere bir köprü var, Humber Köprüsü. İki kent de deniz kıyısında ve sayabileceğim bir sürü benzerlik var. Hull’da fazlaca âlâ bir güç hissettim. Kentle ilgili her şeyi sahiden epeyce sevdim.

“ÇOK UYGUN BİR KADROM VAR”

Tüm hayatım zorluklarla dolu geçti. Bir futbol muhabiri olarak işe başladım ve muhabir olarak başlayıp epey büyük bir TV kanalına sahip olan dünyadaki tek şahısım. Mesleğimde muvaffakiyetler elde ettim. Bunun sebebi ise kadro oyununu hayli âlâ oynamamdır. Yalnızca kendim buraya gelmedim. Çok düzgün bir ekibim var ve şüphesiz futbol dünyasına da hayli yakınım. Zira futbolu fazlaca seviyorum.

“BU DURUMDA İLGİLER GÜZELE GİTMEZ”

Her şeydilk evvel muvaffakiyet gelmediğinde taraftarlar öfkelenir. Futbol dünyasında bu durum her yerde birebirdir. Bu durumda bağlar düzgüne gitmez. Lakin bunun tek başına niçini, kadro sahibi değildir. kimi vakit futbol o denli bir oyundur ki milyarlarca dolar harcar lakin bir daha de hiç bir şey kazanamazsınız.

“FİNANSAL HESAPLARA BAKTIĞIMIZDA OLUMSUZ BİR ŞEY GÖRMÜYORUZ”

Kulüp sahibi Ehab ile hayli düzgün toplantılar yaptım. Telefonda fazlaca fazla konuştuk. Çok dürüst, hayli profesyonel, fazlaca açık fikirli bir insan gördüm. Onunla konuştum her şey hakkında epeyce nettik. Kulüp için yaptığı şeyler değerli. Öbür Championship kulüpleri ve borçları hakkında epeyce şey duydum. Derby County’e ve 3-4 kulübe baktım, hepsi batıyorlar. Hull, hayli büyük bir muvaffakiyet edemese de, küme de düşse kulübü o kadar güzel yönetti ki, finansal hesaplara baktığımızda olumsuz bir şey görmüyoruz.

“BÜTÜN RUHUMUZ YALNIZCA MUVAFFAKİYETLE BESLENİYOR”

İngiltere’ye para kazanmak için gelmiyorum. Ben ve takımım yalnızca muvaffakiyet için geliyoruz. Bütün ruhumuz yalnızca muvaffakiyetle besleniyor. Muvaffakiyetten daha değerli bir şey yoktur. elbette başarılı olmak için her biçimde hazır olmalısınız. Bu yüzden başarılı olmak için hayli motive olduğumuzu söyleyebilirim. İngiltere’de eğlenmek için bir kulüp satın almıyorum. Muvaffakiyet için ölüyoruz ve bu bizim stratejimiz”

KULÜBÜN TEK SAHİBİ OLACAK

Gazetenin haberinin ayrıntısında Acun Ilıcalı’nın Hull City’i satın almasıyla ilgili teknik ayrıntılar da yer aldı. Acun Ilıcalı’nın 30 milyon pound karşılığında kulübü yeni yıldan evvel devralması bekleniyor. Bu da 11 yıllık Allam ailesinin saltanatına son vermek olacak. Ilıcalı’nın temsilcileri ile İngiltere Futbol Ligi yöneticileri diyalog halindeler. Türk iş adamı, uygunluk denetimini geçeceğinden emin ve kulübü yüzde 100 alarak tek sahibi olacak. Acun Ilıcalı’nın ödeyeceği paranın banka karşılıkları da gösterildi.

TRANSFER DEVRİNDE TAKIMA BİRKAÇ İSİM KATMAYI PLANLIYOR

Acun Ilıcalı’nın en değerli evvelarinden biri kulübü yeniden Premier Lig’e yüksetlmek olacak. Yakın vakitte yeniden Hull’a gitmesi beklenen Acun Ilıcalı, kulübün transfer piyasasında süreç yapabilmesi için İngiltere Futbol Ligi’ne de bir ölçü kredi ödemesi yapacak. Türk iş adamı, transfer periyodunda de takıma birkaç isim katmayı planlıyor.

Haberler.com – Spor Haberleri