Güntekin Onay’ın ‘Trabzonspor’ sorusu kıyameti kopardı! MHK Lideri’nin verdiği karşılık daha olay

Firat34

New member
Türkiye Futbol Federasyonu, dönemin geri kalan kısmında 13 hakemin misyon almayacağını bildirdi. Bu isimler içinde Cüneyt Çakır, Abdulkadir Bitigen, Fırat Aydınus, Hüseyin Göçek üzere isimler var. Gözlerin çevrildiği MHK Lideri Ferhat Gündoğdu, beIN Sports’ta Güntekin Onay‘ın sorularını cevapladı.

OLAY TRABZONSPOR SORUSU

Güntekin Onay
, Trabzonspor’un açık orta liderliğinin alınan bu kararda tesirli olup olmadığını sordu. Gündoğdu’nun ‘etken’ olduğunu tabir etmesiyle ortalık karıştı.

HERKES REAKSİYON GÖSTERDİ

Bu yayından daha sonra toplumsal medyada adeta kıyamet koptu. Spor muharrirlerinin paylaşımlarına futbolseverlerden yorum yağdı.

Spor muharrirlerinden gelen yorumlar:

İşte Güntekin Onay ve Gündoğdu içinde yaşananlar:

Güntekin Onay: Trabzonspor’un şampiyonluk yarışında tek başına kalması bu sonucu almanızda tesirli oldu mu?

Ferhat Gündoğdu: Direkt tesir etmedi lakin etkenlerden bir tanesiydi.

Güntekin Onay: Siz operasyon demiyorsunuz lakin bu epeyce büyük bir operasyon. Dünya futbol tarihinde görülmemiş bir şey.

Ferhat Gündoğdu: Bu sonucun gerisinde hiç bir TFF yetkilisi yahut kulüp yok. 4 aylık müşahede ve son 1,5 aylık raporlamalara göre bu karar verildi.

Güntekin Onay: 10 hafta kala niye diyorum bana karşılık vermiyorsunuz?

Ferhat Gündoğdu: 1 gün bile beklemeye tahammül yoktu. Her hafta tenkit, her hafta yapılan değerlendirmeler, yalnızca bize değil, Türk futboluna ziyan veriyor.

Güntekin Onay: Yabancı hakeme karşı mısınız?

Ferhat Gündoğdu: Biz ülke olarak epeyce savaşa girmişiz lakin daima küllerimizden doğmuşuz. 80 milyonluk hayli büyük bir devletiz. bu biçimde bir insan kaynağının olduğu yerde yabancı hakeme karşıyım.

Güntekin Onay: Katiyen sizin ve takımınızın inisiyatifinde olan bir karar mı bu?

Ferhat Gündoğdu: Bu listenin hazırlanmasından ve sunulmasından büsbütün ben sorumluyum.

Güntekin Onay: Öteki hakemler bu sonucu protesto edip hakemliği bırakırsa ne yapacaksınız?

Ferhat Gündoğdu: Bu sonucu alabilirler ancak hürmet duymam. Bizim 6719 hakemimiz var. Genç hakemlerimiz sırada bekliyor.

Güntekin Onay: Siz operasyon demiyorsunuz ancak bu epeyce büyük bir operasyon. Dünya futbol tarihinde görülmemiş bir şey.

Ferhat Gündoğdu: Bu sonucun gerisinde hiç bir TFF yetkilisi yahut kulüp yok. 4 aylık müşahede ve son 1,5 aylık raporlamalara göre bu karar verildi.

Güntekin Onay: Mete Kalkavan’ın sonucu için ne diyorsunuz?

Ferhat Gündoğdu: Doğal bu duygusal bir durum. senelerca bir arada bakılırsav yaptığınız bireylerle olaylı da olsa yolları ayırmış oluyorsunuz.

Güntekin Onay: Türkiye’de oyun hayli fazla duruyor, lütfen hakemler gereken yapsın

Ferhat Gündoğdu: Amaçlarımız içinde bu husus var. Bir akademisyen kümeye bu mevzuyu verdim. Dünyada çalışma yapılmış mı, incelenmesini istedim lakin bu biçimde bir çalışma yok

Güntekin Onay: nazaranvden alınan hakemlerle görüştünüz mü?

Ferhat Gündoğdu: Arayanlar oldu. Hepsine açıklama yapacağımızı ve yüz yüze görüşeceğimizi söylemiş oldum. Anlayışla karşıladılar.