İtalyan devi Inter, Diyarbakır’da futbol akademisi kurdu

Firat34

New member
Inter Akademi Türkiye Koordinatörü Hüseyin Kılavuz ve birlikteindeki heyet, Diyarbakır Seyrantepe TOKİ mevkisi yerleşkesinde kayıt ve ön izleme çalışmalarını takip etti.

Kılavuz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Diyarbakır’ı Inter Akademi ailesine katmaktan dolayı keyifli olduklarını lisana getirdi.

İTALYA’DAN SPOR HOCALARI GELECEK

Kılavuz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Diyarbakır’ı Inter Akademi ailesine katmaktan dolayı memnun olduklarını lisana getirdi.

“İlk hedefimiz İtalya’da Inter’de bir atletin aldığı eğitim programının birebirini Türkiye’deki atletin da almasını sağlamak. Inter Akademi ailesi olarak en az bir yabancı lisan eğitimi veriyoruz çocuklara.” diyen Kılavuz, her futbol okulunda kesinlikle bir diyetisyen ve tabibin bulunduğunu, sıhhat konusuna fazlaca kıymet verdiklerini söylemiş oldu.

Dünya standartlarında sıhhat hizmeti, araç ve gereçlerinin olduğunu anlatan Kılavuz, salgın kısıtlamalarının kalkmasıyla açılacak kamplarda İtalya’dan gelecek spor hocaları için ön hazırlık yapmaya geldiklerini bildirdi.

Kılavuz, yaz boyunca iki yurt içi bir de yurt dışı kamp programı uygulayacaklarını, akademi olarak bölge çocukları için hoş şeyler yapacaklarını anlattı.

“ÇOCUKLARIMIZI ÂLÂ YERLERE GETİRMEK İSTİYORUZ”

Diyarbakır Koordinatörü Ahmet Süer de maksatlarının Diyarbakır’daki çocuklara Avrupa standartlarında uygun bir spor eğitimi sunmak olduğunu kaydetti.

Eğitim yardımıyla yetenekli çocukların önünü açmayı gaye edindiklerini aktaran Süer, “Dünya ve Türkiye liglerinde oyuncu yetiştirmek, her birine başka bir muvaffakiyet kıssası yazdırmak istiyoruz. Bizim öncelikli gayemiz hayli hoş olan bu memleketimizin çocuklarını uygun yerlere getirmek. Buna inanıyoruz” sözlerini kullandı.

“DİYARBAKIR’DA YETENEKLİ ÇOCUKLAR VAR”

Düzgün bir tesisleşme ve kamplarla yalnızca Inter’e değil bütün yeterli ekiplere Diyarbakır’dan çocukları taşımak istediklerini lisana getiren Süer, şöyleki konuştu:

“Burası Türkiye’nin en genç nüfusa sahip ili. Burada hayli yetenekli çocuklar olduğunu biliyoruz. Bunun için bilhassa Diyarbakır’ı seçtik. Burada imkan ve ortam sağlandığı vakit bu gençlerin neler yapabileceğine inanıyoruz. Çocukların geleceğini kurtarmak ve bir adım attırmak için her şeyi yapacağız.”