Kamuda stratejik planlama nedir ?

Cantez

Global Mod
Global Mod
Kamuda stratejik planlama nedir?

Kamuda stratejik planlama, kamu kurumlarnn gelecekteki ongorulerini, guncel hedeflerini ve planlanms amaclarn gerceklestirmek icin zamanlamal ve stratejik olarak yonetmeleridir. Stratejik planlama, kamu kurum ve kuruluslarnn, hedeflerini gerceklestirmek icin gerekli kaynaklarn kullanlmasn saglamak icin gerekli stratejileri, politikalar ve eylemleri belirlemelerini saglamaktadr. Stratejik planlama, kamu kurumlarnn planladklar hedeflerini gerceklestirmek icin daha verimli ve etkin bir yonetim sistemi olusturmak icin kullanlan bir aractr.

Stratejik Planlama Sureci

Stratejik planlama sureci, kamu kurumlarnn basarsn ve gelecekteki performanslarn belirleyen bir surectir. Stratejik planlamann en onemli unsurlarndan biri, kamu kurum ve kuruluslarnn, stratejilerini, hedeflerini ve bunlar gerceklestirmek icin gerekli kaynaklar belirlemek ve bunlar planlamak ve uygulamak icin gerekli olan planlar yapmalardr. Stratejik planlama sureci, kamu kurumlarnn, gelecekteki hedeflerini gerceklestirmek icin gerekli olan stratejileri, politikalar ve eylemleri belirlemelerini saglayan bir yonetim sistemidir. Stratejik planlama sureci, kurumlarn gelecekteki hedeflerini gerceklestirmek icin gerekli olan stratejileri, politikalar ve eylemleri belirlemelerini saglamak icin yaplan calsmalar kapsamaktadr.

Stratejik Planlamann Faydalar

Stratejik planlama, kamu kurumlarnn, gelecekteki hedefleri icin gerekli olan stratejileri, politikalar ve eylemleri belirlemelerini saglayan bir yonetim sistemi olusturmak icin kullanlr. Stratejik planlamann yararlar arasnda, kamu kurumlarnn, gelecekteki hedeflerini gerceklestirmek icin kullanlan kaynaklarn verimli bir sekilde kullanlmasn saglamas, hedeflerini daha verimli ve etkin gerceklestirmesi, kurumlarn risklerini minimize etmesi, ve calsanlarnn daha verimli ve etkin calsmalar yapmalarn saglamas saylabilir.