Kartal Belediyesi’nden futbolun efsane ismi Metin Oktay’a vefa turnuvası

Firat34

New member
Kartal Belediyesi tarafınca A Ulusal Futbol Grubu ve Galatasaray’ın efsanevi ismi Metin Oktay ismine düzenlenen “Metin Oktay Kulüpler Ortası U-12 Futbol Turnuvası” yapıldı. Gerçekleştirilen turnuvada çocuklar yeşil alanda ter döktü.

Kartal Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü ve KASK (Kartal Amatör Spor Kulüpleri) iş birliğiyle A Ulusal Futbol Ekibi ve Galatasaray’ın efsanevi ismi Metin Oktay ismine “Metin Oktay Kulüpler Ortası U-12 Futbol Turnuvası” düzenlendi. 3 hafta sürecek olan turnuvada, 20’ye yakın grup ve 100’den çok genç atlet ter dökecek. Yakın vakitte yenilenerek faaliyete açılan Atalar Spor Kompleksi’nde gerçekleşen futbol turnuvasında birinci düdük, bugün çaldı. Dört farklı kümeye ayrılan ekiplerden birinci ikiye girenler bir üst tipe kalmaya hak kazanırken küme maçlarının akabinde tek maçlı eleme yordamı ile oynanacak turnuvanın çeyrek finali 24 Eylül Cumartesi, yarı final ve final maçları 25 Eylül Pazar günü yapılacak. Final maçının akabinde düzenlenecek kupa merasimi ile başarılı sportmenler ve kadrolar ödüllendirilecek.

“Metin Oktay Anısı’na maç yapacağız”

Yeşil alanda ter döken çocuklardan Can Karataş, “Çok hoş bir maç olsun. Herkese muvaffakiyetler diliyorum. Rakiplerime de muvaffakiyet diliyorum. Çalıştım, hazırlık maçlarına idmana çıktım. Burada artık hoş bir maç yapacağız. Metin Oktay Anısı’na maç yapacağız” dedi.

“Dün akşamdan beri heyecanlıyım, Kartal Belediyesi‘ne teşekkür ediyorum”

Berke Berat Tejaner isimli çocuk, Kartal Belediyesi‘ne teşekkür ederek “Maçta güzel olmayı düşünüyorum. İnşallah sakatlanmam diye düşünüyorum. Metin Oktay turnuvasında ter dökeceğiz. Dün akşamdan beri heyecanlıyım. Kartal Belediyesi‘ne teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Tüm gruplara muvaffakiyet dileyen Kartal Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Arda Savaş ise, “Bu sene ikincisini düzenlediğimiz bir turnuva, Belediye Liderimiz Sayın Gökhan Yüksel’in vazifeye gelmesiyle birlikte Atalar’daki bu toprak saha şu anda gördüğünüz yeşil alanlara dönüştü. ötürüsıyla aslında biz de bu yeşil sahayı birfazlaca aktiflikle taçlandırmaya çalışıyoruz. Bugün ise burada Kartal’daki U12 ekiplerinin turnuvasına şahitlik edeceğiz. Tüm ekiplere muvaffakiyetler diliyorum” biçiminde konuştu.

Konu hakkında konuşan Kartal Çavuşoğlu Spor Kulübü Lideri Nasıf Süleymanoğlu, “Bu kısmetse 2. yılımız oluyor. Geçen sene de yaptık. Kartal Belediye Liderimiz Sayın Gökhan Yüksel’in takviyesiyle, Kartal Kulüpler Birliği ve Kartal Belediyesi Metin Oktay anısına turnuvaları geçen sene düzenledik. Çok hoş geçti” diye konuştu. – İSTANBUL

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Spor