Külliye’de Erişah Hanım hengamesi

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
Külliye’de Erişah Hanım hengamesi
Çocuklar…

Bir olaylar bir olaylar ki hiç sormayın…

Ayol, vallahi hafiye oldum bu yaşımda!

Bu defa başrolde bir hanımefendi.

Kimdir derseniz? Bir periyot Berat Albayrak’ın tez danışmanlığını da yapan Erişah Arıcan.

ÇOK MAAŞLILARDAN

Yalnızca o kadar da değil; Marmara Üniversite’sinde Öğretim Üyesi, Borsa İstanbul İdare Lideri, Türkiye Varlık Fonu İdare Heyeti Üyesi falan filan…

Çok maaşlılardan yani çocuklar…

Artık oralara girmeyeyim, benim taze haberlerim var size…

En son… Yakın vakitte pek konuşuldu hani, Hazine ve Maliye Bakanlığı ikiye bölünecek de, Ticaret ve Maliye Bakanlığı olacak diye.

Erişah bayanın ismi da yeni “Maliye bakanı” olacak diye kaynadı kulisler, kapalı kapılar gerisinde o fısıltılar yankılandı canım fazlacaça…

Olur mu olur vallahi…

Ben bilmem… Bekleyip nazaranceğiz!

Velakin bildiğim öbür şeyler var!

AŞİRET KIZI

Bu Erişah Hanım Mardin Derikli.

Siz bakmayın Erişah Arıcan ismini kullandığına; Aslında Erişah Arıcan Abdurrahimoğlu.

Xidiran aşiretinden Hacı Davut Abdurrahimoğlu’nun torunu; babası da Hacı Mehmet Abdurrahimoğlu…

Erişah hanım; Borsa İstanbul Lideri olduğunda toplumsal medya hesaplarından aşiretlerden filan tebrikler yağdı da daha sonra niçin bilmem hepsi bir anda kayboluverdi…

Özgeçmişinde 1988 yılında araştırma vazifelisi olarak başladığı mesleğinde lisansı nerede yaptığı bilgisi muğlak!

Nedir, niyedir bilmem? Bilirim de bilmem, aman karışmam ben…

Bildiğim, bir periyot Berat Beyin tez danışmanı Prof. Dr. Mehmet Hasan Eken’di.

Hoop… İşler bir anda değişti; Mehmet beyefendi gitti, Erişah Hanım geldi.

daha sonra bu Berat Albayrak ile mailler filan ortaya çıkınca Mehmet Hasan Eken Twitter’dan sitem etti:

“Gerçeklerin ortaya çıkmak üzere bir huyu vardır; yıllar daha sonra da olsa… Toplumsal medyada da olsa…” filan diye yazdı.

KİM BU DAYI

Aydın Ayaydın…

Hani bir devir köşe yazılarında oldukcaça Trendyol’u amaç almıştı da Trendyol rekabet konseyine şikayet edilmişti…

Nedir son durum bilmem; mahkemeler, ihtarlar vs kaynadı kazan hayli bir…

Ve ama… Benim ilgilendiğim sorun diğerdi.

Yok, yok…

Aydın Ayaydın’ın eski Rekabet Heyeti Lideri olması da değil şekerim.

Benim dikkatimi çeken; Aydın Ayaydın’ın Doğan Holding bünyesindeki “Milta Turizm İşletmeleri”nin idare şurasına girmesiydi…

E, Milta Turizm’in idare heyeti lideri Mehmet Erol Çamur da ayrıyeten Trendyol’un en büyük rakibi “Hepsiburada”nın da idare konseyi lideri ya o sebepten…

Etiktir, değildir ben bir şey demeyeyim…

E pekala, mevzunun Erişah Hanım ile ne ilgisi var der üzeresiniz?

Şöyle canım… Aydın Ayaydın, Erişah bayanın dayısı, ablasının kızı yani…

Ve… Erişah bayanı Açık Öğretim mezunuyken araştırma nazaranvlisi yapan da o.

Malum meslek bu biçimde başladı anlayacağınız…

Gelelim temel konuya…

ERDOĞAN’IN YENİ GÖZDESİ

Erdoğan geçenlerde iktisat kurmaylarıyla bir toplantı yaptı…

Palavra yok, görüşmedeki herkes Erdoğan’a “şok faiz indirimi” konusunda karşı çıkmış…

Onu bir tek destekleyen kişi varmış bu görüşmede…

Kim mi?

Erişah Hanım ayol…

Pek dayanak gelmeyince, Erdoğan o kadar kızmış ki bu kurmaylara toplantıyı terk etmiş çocuklar hışımla.

Kurmaylar da Erişah Hanıma çıkışmış daha sonra tabi…

“Nasıl bu biçimde konuşursunuz” filan.

O da ne dese beğenirsiniz?

“Ne diyebilirim ki Sayın Cumhurbaşkanı faizin indirilmesinin hakikat olduğuna inanıyor”

Hürrem Elmasçı

ALINTIDIR