Lapo Elkann: “Yatılı okulda tacize uğradım. Bir vakıf kurmayı düşünüyorum”

mett

New member
ROMA – “13 yaşıma geldiğimden beri hayatımda büyük zorluklar yaratan acı şeyler yaşadım. Benim ve diğer çocukların başına gelenler. Fiziksel istismardan bahsediyorum. Cinsel istismar. Benim başıma geldi. Onlara ben katlandım.”

Lapo Elkann, ile uzun bir röportajda kendisinden bahsediyor günlük olay ve hayatının daha önce hiç açıklamadığı yönlerinden de bahsediyor. Ailenin onu disleksi sorunları nedeniyle bir Cizvit kolejinde okutmaya karar vermesinden (“bunu gerçek bir ceza olarak yaşadım”, diye açıklıyor), Cuneo’daki askeri deneyimine (bir asker arkadaşıyla kavga etmesiyle sonuçlandı). ayrıca iyi olacak ve alaycı değilim ama kendimi nasıl savunacağımı biliyorum. Her şeyi kabul ediyorum, aileme yapılan hakaretleri değil”). Ama özellikle cinsel istismar. “Benzer şeyler yaşayan diğer insanlar onlarla başa çıkamadı. Yaklaşık 10 yıldır benimle yatılı okulda olan ve benim yaşadıklarımı yaşayan en yakın arkadaşım bir buçuk yıl önce intihar etti. ,” diyor. Yine Elkann.

“Bu konuda daha önce hiç konuşmadım” diye açıklıyor yine Lapo – çünkü bu hikayenin birilerinin işine yaramasını istiyorum. Bir vakıf düşünüyorum. Benim yaşadıklarımı yaşayanlara yardım etmek istiyorum. doğru, ama yararlı, olumlu bir şey yapmak”.

Avukatın yeğeni de siyasetten bahsediyor ve Cavaliere’nin düşüşü hakkında şunları söylüyor: “1994’te Berlusconi’ye oy verdiğimi kabul ediyorum. Çalışmalarında ivme yaratmıştı ve aynı modeli siyasette tekrarlayabileceğini düşündüm. Vaat edilenlerin hiçbiri yapılmadı ve bir daha asla oy vermedim.Bir girişimci ve bir İtalyan olarak amacım vergileri unutmamak.Kazanıyorum ve ödemekten mutluluk duyuyorum.Sonra dost olmayan Berlusconi Benimki de beni hiç kızdırmıyor. Hedef talimine katılmıyorum.”

Silvio Berlusconi, “diğer pek çok kişi gibi hatalar yaptı,” diye devam ediyor Lapo, ama daha fazlasını yapsaydı mutlu olurdum. Benim için mesele hiçbir zaman sol ya da sağ meselesi olmadı. Radikal şıklık oynamıyorum ya da rol yapmıyorum komünist ya da solcu olmak. Bir kızıl prens vardı ve adı Carlo Caracciolo’ydu. Fantastik ve taklit edilemez, ama ben farklıyım. Bugün Letta ve baba katili Alfano yönetiyor. İyi bir iş çıkarabilirler ve yaşa, zamana göre PDL’de bir hesaplaşma olduğunda, trende sık sık karşılaştığım Alfano’nun numarasına baktım ve sonra onu aradım: ‘Büyük cesaretin olduğunu kanıtladın’, dedim”.

Grillo’ya oy verdiğini reddeden Elkann, Matteo Renzi’den de bahsediyor. “Garsonla ya da Cumhurbaşkanıyla karşılaştığında aynı şekilde davranan biri gibi geliyor bana. Bu benim hoşuma giden bir tavır. Sizin için çalışanlara karşı sert oynamak çok kolay, onunla yapmak daha az basit.” sizden daha çok yeteneği, zekası veya cesareti olanlar”.

Cizvitlerin reddi. Diyanet’in cevabı birazdan gelir. Society of Jesus’un İtalya vilayetindeki okullar delegesi Peder Vitangelo Denora, “Bugün ergenlik çağından kalma derin bir yarayı bir gazetede paylaşan Lapo Elkann’a çok yakınız” dedi. kendisine karşı işlenen suistimalleri şiddetle kınıyoruz.Ancak, bilgilerin netliği ve eksiksizliği adına, İtalya’daki kolejlerimizden birinde eğitim almadığını veya – bildiğimiz kadarıyla, mezun olduktan sonra ilk denetimler – şirketin dünya çapındaki enstitülerinden birinde”.