Lütfü Özel kimdir? Lütfü Özel kaç yaşında, nereli? Lütfü Özel hayatı ve biyografisi!

Firat34

New member
A Spor ekranlarında spor yorumculuğu yapan Lütfü Özel futbolseverler tarafınca araştırılıyor. Birfazlaca gazetede misyon alan başarılı gazeteci ve müellif olan Lütfü Özel’in hayatı hakkında merak edilenler haberimizde yer alıyor. Lütfü Özel kimdir? Lütfü Özel kaç yaşında, nereli? Lütfü Özel hayatı ve biyografisi! İşte merak edilenler…

LÜTFÜ ÖZEL KİMDİR?

Lütfü Özel kendi hayatını şöyleki anlattı;

“A.Ü. SBF mezunuyum

1979 yılından başlayarak

YANKI Dergisi’nde

NOKTA, ERKEKÇE, BAYANCA, BİLİM, TOPLUM SANAT dahil 10’dan fazla mecmuayı bünyesinde yayınlayan GELİŞİM YAYINLARI Grubu’nda

AKTÜEL, PARA, POWER dahil 20’den çok mecmuayı bünyesinde yayınlayan SABAH Grubu’nda

SÖZ Gazetesi’nde

GÜNAYDIN GAZETESİ’NDE

MİLLİYET, MEYDAN, RADİKAL, FANATİK Gazeteleri’nde

YENİ YÜZYIL, SABAH Gazeteleri’nde

Muhabir, istihbarat şefi, haber müdürü, yazı işleri müdürü ve Ankara temsilcisi olarak nazaranv yaptım.

1990’dan itibaren TRT Ankara Radyosu, TRT Türkiye’nin Sesi Radyosu, TRT 1,2,3 ve 5. TV Kanallarıyla, ortalarında NTV, NTVSPOR, CNN TÜRK, ATV, A HABER, A SPOR’un da bulunduğu bir fazlaca kanalda spor yorumcusu olarak konuştum, konuşmaya da devam etmekteyim.

2013-2015 yılları içinde TRT SPOR Kanalı’nda hergün yayınlanan SPOR MANŞET isimli programda yorumcu olarak nazaranv yaptım.

2015 Ocak – 2017 Ekim tarihleri içinde TRT SPOR Kanalı’nda hergün yayınlanan SPOR STÜDYOSU/DÜRÜST OYUN Programı’na yorumcu olarak nazaranv yaptım.

2015/2107 yılları içinde, ya da öteki deyişle 3 yıl Cuma günleri TRT Türkiye’nin Sesi Radyosu’nda bir saatlik SPORTİF GÜNDEM isimli programı hazırlayıp sundum.

İletişim Yayınları tarafınca yayınlanan Trabzonspor isimli kitapta, bir daha Ankara Barosu’nun hazırladığı kıymetli hukukçulara adanmış beş “armağan” kitapta ve Gazi Üniversitesi’nin hazırladığı “futbol” isimli kitapta kısım muharriri olarak yer aldım.

Çok sayıda, Türkiye Spor Müellifleri Derneği, Merkez Hakem Heyeti seminerlerine katıldım, katılmaya devam etmekteyim. bir daha fazlaca sayıda ulusal/uluslararası spor, spor hukuku, olimpiyat temalı seminer/panel vb. toplantılara katıldım, katılmaya devam etmekteyim.

Ankara Barosu, Ankara Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Spor Federasyonları, Devlet ve Gençlik ve Spor Bakanlığı, TRT üzere bir epeyce kuruluşta spor temalı toplantılara konuşmacı ve oturum yöneticisi olarak katıldım, katılmaya devam etmekteyim.

Uluslararası Scouting sertifikası sahibiyim.

2002-2018 yılları arsında, yayın hayatına başladığı günden, kapandığı güne kadar 16 yıl aralıksız VATAN Gazetesi Ankara Ofisi’nde muhabir/spor servisi şefi/yazar olarak bakılırsav yaptım

Son Koalisyon Hükümeti’nin Sporda Sorumlu Devlet Bakanı Fikret Meşhur’un resmi danışmanlığını da yaptım. Ülke sporunu ilgilendiren birtakım kararlarda direkt katkım olduğunu da söz etmek isterim

LİMİTSİZ SPOR Mecmuası’nın hem idaresinde birebir vakitte yazı takımındayım. en çok gururla üstlendiğim sorumluluklardan biridir.

2014-15 öğretim yılından beri Ankara Üniversitesi Bağlantı Fakültesi’nde Spor Gazeteciliği dersi vermekteyim.

2002 yılından beri Satranç Federasyonu İdare ve Disiplin Şurası üyesi olarak bakılırsav yaptım. Yapmaya devam etmekteyim.

Spor gazeteciliği üzerine bir fazlaca ödül sahibiyim

Ankara Gazeteciler Cemiyeti, Çağdaş Gazeteciler Derneği, Türkiye Spor Muharrirleri Derneği, Parlamento Muhabirleri Derneği, Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği üyesiyim

TRT Haber Merkezi spikeri Gülden Özel’le evliyim. Oğul Hasan Özel’in babasıyım.”