Maltepe’de “Kursa gideceğim” diyerek kayıplara karışan 14 yaşındaki genç kız bulundu

Firat34

New member
Maltepe Gülensu Mahallesi’nde 17 Şubat Perşembe günü gerçekleşen hadisede, ailesiyle birlikte yaşayan 8. sınıf öğrencisi 14 yaşındaki Dilay M, okuldan konutuna gelip bir süre meskende oturdu. 14 yaşındaki Dilay, çabucak sonrasında “Kursum var kursa gideceğim” diyerek konuttan çıkmıştı ve tekrar kendisinden haber alınamadı.

ERKEK ARKADAŞI KORKTUĞU İÇİN BIRAKMIŞ

Argümana nazaran, kurstan çıkan 14 yaşındaki Dilay, 18 yaşında olan erkek arkadaşı tarafınca “Çay içelim, 1 saat daha sonra geliriz” diyerek alıkoyularak Beylikdüzü’ne kaçırıldı. Toplumsal medyada bulunması için davet yapılması üzerine korkan erkek arkadaşı, Dilay M’yi Beylikdüzü’ne bırakarak ailesine haber verdi.

“SAĞ SALİM KONUTUMUZA GELDİ”

14 yaşındaki kızın annesi Dürdane M, “Kızım okuldan konuta geldi. Çantayı bıraktı, tekrar ‘anne imtihana gidiyorum’ dedi. ve gitti, imtihana gidince orada da arkadaşı olan bir çocuk, ‘haydi seni çaya götüreyim, 1 saatliğine gezelim, dolaşalım, geri gelelim’ demiş. Oradan almış götürmüş. Orada Beylikdüzü’ne Mücahit diye çocuk almış ofisine kilitlemiş bunu. Biz de aradık bildiri attık. Giderken, ‘Anne Sıla diye bir arkadaşım var. Onun yanına gideceğim’ dedi. Akşam olunca aradım, yok. O çocuğun ağzından bize ileti atıyor. ‘Ben daha gelmeyeceğim. Ben arkadaşımdayım. Sabah okul çıkışı gelirim’ diye. Biz de çabucak polislere haber verdik. Kızımın kayıp olduğunu internetlere, toplumsal medyalara yaydık. Fotoğraflarını çoğalttık. Herkesten Allah razı olsun. Onların yardımıyla çocuğum bulundu. Çok şükür çocuğum sağ salim konutumuza geldi” dedi.

“BEN YANDIM KİMSENİN CANI YANMASIN”

Anne, “Kızımızı 3 gün daha sonra Beylikdüzü’nde bıraktı. Pozisyon at dedik, pozisyon attı. Oraya da yakın olan akrabalarımıza arkadaşlarımıza haber verdik. Çocuğumuzu beklettiler. Gittik, aldık, geldik. Resmen bu biçimde ateşin içine düşmüş üzereydim. Allah kimseye vermesin bu biçimde bir acı. Aileler, çocuklarına dikkat etsinler. Gittiği yeri bilsinler. Müsaade vermesinler. Ben müsaade vermedim. Çocuklar da annelerini, babalarını dinlesinler. Gittiği yere müsaade almadan gitmesinler. Şikayetçi olduk, inşallah cezasını çekecek. Ben yandım, kimsenin canı yanmasın. Kimsenin çocuğuna ziyan gelmesin. Adalet yerini bulsun” diye konuştu.

İhlas Haber Ajansı – 3. Sayfa