NBA All Star 2022’de LeBron James’in grubu kazandı! Stephen Curry tarihe geçti

Firat34

New member
71. NBA All Star aktifliğinin son maçı Cleveland’da yapıldı. LeBron James ve Kevin Durant kaptanlığında iki farklı grubun karşı karşıya geldiği maç LeBron James ekibinin, Kevin Durant ekibini 163-160 yenmesiyle sonuçlandı. bu biçimdelikle LeBron James’in kadroları, 2018’de geçilen yeni formattaki All-Star tertibinde şu ana kadar oynanan 5 maçın 5’ini de kazanmış oldu.

STEPHEN CURRY TARİHE GEÇTİ

Geceye damgasını vuran isim ise Stephen Curry oldu. Maçın MVP’si seçilen Curry, 50 sayı ve 16 üçlük ile oynayarak All-Star rekoru kırdı. 22 üçlük atışında 16 isabeti bulan Amerikalı yıldız, All-Star tertibinde en hayli üç sayı isabeti bulan isim oldu. bir evvelki rekor ise 9 isabetli üçlük ile Paul George’a aitti.

LEBRON JAMES, ANTETOKOUNMPO VE JOEL EMBİİD ÖNE ÇIKTI

Curry haricinde yıldız basketbolcu LeBron James, kaptanlığını üstlendiği kadroda 24 sayı, 6 ribaund ve 8 asist yapmasını bildi. Öte yandan LeBron James, all star maçını kazandıran (game winner) sayıyı atarak kadrosunun maçı kazanmasını sağladı. Kazanan grupta Giannis Antetokounmpo ise 30 sayı, 12 ribaund ve 6 asist yaptı. Kevin Durant kadrosunda iseJoel Embiid 36 sayı 10 ribaund ve 4 asistle öne çıktı. Grup kaptanı Kevin Durant ise sakatlığı niçiniyle takımda yer almadı.

NBA ALL STAR AKTİFLİĞİ

Birinci kere 2 Mart 1951 tarihinde Boston Gardında oynanan ve bu tarihten itibaren her yıl Şubat ayının sonunda oynanan NBA All Star aktifliği, 2018’den beri, en çok oy alan oyuncular ekip kaptanları olarak belirleniyor ve suradan bağımsız olarak ekiplerini oluşturmak için All-Star havuzundan oyuncu seçimi yapabiliyorlar. Üç gün süren aktiflikte her grup, taraftar, oyuncu ve medya oylamasının bir kombinasyonu ile seçilirken, baş antrenörler 7 yedek oyuncuyu seçiyor.

“EVİMDE ÖZEL BİR YERE KOYACAĞIM”

Öte yandan All Star aktifliğinin son maçına damga vuran ve kırdığı rekorla tarihe geçen Stephen Curry, maçın akabinde “Kobe Bryant’a atfedilen bu yeni MVP mükafatını kazanan birinci oyuncu olmak, onu onore edebilmek benim için katiyen epeyce özel, hayli manalı. Benim mesleğimde kazandığım birinci All-Star MVP mükafatı bu oldu ve ben de onu konutumda özel bir yere koyacağım” açıklamasını yaptı.