Oppo Watch Free incelemesi

ahmetbeyler

Active member
Siyah ve vanilya olmak üzere iki farklı renge sahip Oppo Watch Free, akıllı bileklik ile akıllı saat içinde özel bir dizayna sahip. Dikdörtgen dizaynlı ve geniş bir ekranımız var. Ekrana bakarak birinci bakışta bir epey bilgiye anında ulaşabiliyoruz.

Üzerinde rastgele bir fizikî tuş yer almıyor. Tüm süreçleri ekrana dokunarak rahatça halledebiliyoruz.

Saatin deriye benzeyen pürüzsüz kayışı cildinize nefes alacak yer bırakıyor ve rahat taşınıyor. Bu kıymetli bir nokta, zira uzun mühletler bileğimizde duran saatin cildimizle de barışık olması sağlıksal açıdan kıymetli.

Dizayndan bahsetmişken saat yüzlerinin de altını çizelim. Oppo Watch Free için hazırlanan onlarca arayüz bulunuyor ve bu farklı saat yüzleriyle kendi zevkinize en uygun olanı seçebilirsiniz. Seçenek hayli olduğu için de aşikâr aralıklarla saat yüzlerini değiştirip yeni bir saat hissi yaratabilirsiniz. AI Outfit Watch Face 2.0 uygulamasıyla bir arada özelleştirilmiş, şeklinize ve giysinize uygun saat yüzleri yaratmanız mümkün.

Bluetooth 5.0 takviyeli bu saati telefonunuzla eşleştirme süreci çok sıradan. HeyTap Health uygulaması üzerinden saatinize bağlanabiliyorsunuz ve ayrıntılı tüm ayarlar ve ölçümler için bu uygulamadan faydalanıyoruz. Oppo Watch Free’yi bir hayli telefonla birlikte kullanabilirsiniz lakin en verimli kullanması şüphesiz Oppo ekosisteminde kalarak sağlayabilirsiniz. Bu açıdan elimde gördüğünüz Oppo Reno 6 yahut rastgele bir Oppo telefonla bu saati kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Bir akıllı saat ya da akıllı bilekliğiniz var ise evvela yanınızda her daim sizi takip eden bir sıhhat asistanı olduğunu unutmayın. Oppo Watch Free de işte bu biçimde bir saat. Bu eseri yaklaşık bir aydır kullanıyorum ve bir fazlaca ölçümlemeyi de sık sık yaptım. Örneğin bu müddet boyunca uyku sistemimi öğrenme bahtım oldu. Ortalama 6 buçuk saat uyuduğumu fark ettim. Bu bazıları için yetersiz bir süre olsa da, benim için ülkü müddet. Uyku ile ilgili ön ayrıntıları saat ekranından alabiliyoruz. Fakat ayrıntılı bilgiler için telefonunuza yükleyeceğiniz HeyTap Health uygulamasından yardım alabilirsiniz.

Uyku sistemi değerli. Pek çoğunuz benim üzere uyumadan evvel telefonunu kurcalıyor ve aslında farkında olmadan uyku sorunu yaşıyor. Oppo Watch Free, uyku sistemini sağlayacak kıymetli bir özelliğe sahip. OSleep ismi verilen bu özellik; kapsamlı ve özelleştirilmiş uyku izleme özelliğinin yanı sıra uykudan evvel, uyku sırasında ve uykudan daha sonra ayrıntılı tahliller gerçekleştiriyor. Sensörleri ve gelişmiş algoritmaları kullanarak horlama riski değerlendirmesi dahi yapabiliyor. ötürüsıyla uyku problemlerinizi bulup tahlil sunuyor.

Oppo Watch Free size yatma vaktine ait hatırlatmalar gönderiyor ve uykuya dalma sürenizi, uyku sürenizi ve uyku aşamalarınızı tahlil ediyor.

Kalp atış suratını da ölçebilen Oppo Watch Free, 24 saat boyunca nabzınızı izliyor ve her saat başı nabzınızı kaydediyor. Şayet nabız çok yükselirse, akıllı kayış titreşerek kullanıcıyı sistemsiz nabız konusunda uyarıyor.

Oppo’nun bu yeni jenerasyon akıllı saati, beraberinde kandaki oksijen kıymetini de tahlil edebiliyor. Bu ölçümleri çoğunlukla yaptığımızda da bir daha günlük, haftalık ve aylık ortalama kıymetlerimize ulaşabiliyoruz.

Günlük rutinlerimizi de izleyen saat, gereğinden çok hareketsiz kaldığımızda bizi uyarırken, hem de su içme alışkanlığımıza da el atıyor ve su içme amacı belirleyerek daha sağlıklı bir hayatın kapılarını aralayabiliyoruz.

Sağlıktan bahsetmişken şüphesiz işin içine spor antrenmanlarını almazsak olmaz. Oppo Watch Free; koşu, yağ yakma koşusu, dayanıklılık koşusu ve aralıklı koşu üzere 100’ü aşkın spor modunu destekleyen 6 eksenli hareket sensörü ve bir optik nabız sensörüyle bir arada geliyor. Bu sensörler algoritma kullanarak 4 spor modunu otomatik biçimde tespit ediyor. Akıllı idman tanıma özelliği yardımıyla saatten o antrenmanı seçmeseniz de Watch Free hangi sporu yaptığınızı anlıyor ve ölçüm için harekete geçiyor.

Öteki akıllı saatlerde olduğu üzere Oppo Watch Free ile gelen arama bildirimlerini nazaranbiliyor, ileti bildirimlerinden anında haberdar olabiliyorsunuz. Gelen aramayı saatinizden reddebileceğiniz üzere müzik dinlerken de telefonunuzu cebinizden çıkarmanıza gerek kalmıyor ve müzikleri saatiniz üzerinden denetim edebiliyorsunuz. Ayrıyeten Telefonumu Bul özelliğini kullanarak da telefonunuzu çaldırabilir ve nerede olduğunu süratlice öğrenebilirsiniz.

Oppo Watch Free’nin öne çıkan bir diğer özelliği de batarya ömrü. 14 güne kadar bana mısın demeyen saat, gece/gündüz bileğinizden düşmeyecek. 230 mAh kapasiteli bataryaya sahip bu saat, bununla birlikte pek süratli şarj oluyor ve yalnızca 5 dakika şarj ettiğinizde tüm gün size yetecek kadar batarya ömrü elde edebiliyorsunuz.

Oppo Watch Free genel sınırlarıyla işte bu biçimde bir saat.