PKK’dan kaçan Mustafa Biçer’in annesi Odatv’ye konuştu

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
PKK’dan kaçan Mustafa Biçer’in annesi Odatv’ye konuştu
İsmi: Mustafa Biçer.

Diyarbakır’da HDP vilayet binası önünde 2019 yılında oturma hareketi başlatan annelerden Ayşegül Biçer’in oğlu.

Mustafa Biçer, PKK tarafınca kaçırılan çocuklardan.

4 Ağustos’ta PKK’nın elinden kurtularak ailesine kavuştu.

O günden bu yana değerli açıklamalar yaptı.

Odatv YouTube kanalının canlı yayına davet için Mustafa Biçer’in annesi Ayşegül Biçer’i aradım.

Türkiye’ye umut olan Biçer ailesini konuk ederek çocuklarını bekleyen ailelerin sesini Odatv’den bir kere daha duyurmak istediğimizi anlattım.

Lakin anne Ayşegül Biçer, oğlunun yaptığı açıklamalarla amaç olduğunu söylemiş oldu. “Korumasız” olduklarını anlatan anne Ayşegül Biçer, “Sayın Cumhurbaşkanımız bugüne kadar bize hayli takviye oldu. Fakat oğlum yaptığı açıklamalarla maksat oldu. Artık oğlumun muhafaza altına alınması için Sayın Cumhurbaşkanımıza ulaşmaya çalışıyoruz” dedi.

Devletin bugüne kadar daima yanlarında olduğunu vurgulayan anne Ayşegül Biçer, oğlunun PKK’nın infaz listesine alındığını ve müdafaa istediklerini şu sözlerle anlattı:

“Oğlum anlattıklarından daha sonra amaç gösterildi. Artık PKK’nın infaz listesine girdi. Ben oğluma kavuşmak için fazlaca bekledim. yeniden kaybetmek istemiyorum. Gaye gösterildiği için müdafaa istiyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız bugüne kadar bize hayli takviye oldu. Oğlumun müdafaa altına alınması için Sayın Cumhurbaşkanımıza ulaşmaya çalışıyoruz. Biz ülkemiz, bayrağımız için gayret ediyoruz, etmeye devam edeceğiz. Ancak birebir acıları tekrar yaşamak istemiyorum. Oğlumu bir defa kaybettim, yeniden kaybetmek istemiyorum. Devletimiz bize daima sahip çıktı, bundan daha sonra da sahip çıkacağını biliyoruz.”

ALINTIDIR