Prens Charles 2. defa COVID-19’a yakalandı

celikci

Active member
Prens Charles 2. defa COVID-19’a yakalandı
İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in oğlu 73 yaşındaki Galler Prensi Charles, 2020’de COVID-19’a yakalanmasından daha sonra bir daha virüse yakalandı. Prens Charles ve eşi Cornwall Düşesi Camilla’nın resmi sözcüsü olan Clarence House, bugün Prens Charles’ın COVID-19 testinin olumlu çıktığını ve kendisini karantinaya aldığını duyurdu.

Clarence House’ın Twitter hesabından yayınlanan bildiride, “Bu sabah Galler Prensi COVID-19 testi olumlu çıktı ve artık kendini karantinaya aldı. Majesteleri, Winchester’daki bugünkü etkinliklere katılamadığı için derin bir hayal kırıklığına uğradı ve ziyaretini mümkün olan en kısa müddette bir daha planlamaya çalışacak.” denildi.

Prens Charles’ın korona virüse yakaladığı haberi eşi Camilla ile birlikte Çarşamba gecesi British Museum’daki bir aktifliğe katılmalarından saatler daha sonra geldi. Charles ve Camilla British Museum’da düzenlenen British Asian Trust (BAT) isimli bir aktiflikte İçişleri Bakanı Priti Patel ve İktisat Bakanı Rishi Sunak ile bir ortaya gelmişti.

Prens Charles’ın 2020’de birinci sefer COVID-19’a yakalanmasından daha sonra hem Prens Charles tıpkı vakitte Cornwall Düşesi Camilla COVID-19’a karşı iki doz aşılanmış ve güçlendirici aşılarını almıştı. Charles ve Camilla Aralık ayında virüsün Omicron mutasyonunun yükseldiği sırada insanları üçüncü doz aşılarını yaptırmaya çağırmıştı. Çift basına yaptığı açıklamalarda, “hemen çabucak aşı yaptırmamış yahut aşı yaptırma konusunda tereddüt yaşayan herkese, yalnızca ağır bakım ünitelerimize bakmalarını ve orada çalışanları dinlemelerini rica ediyoruz. Tıpkı bizimde yaptığımız üzere, herkesi aşı olmaya çağırıyoruz” sözlerinde bulunmuştu.

İngiltere tahtının varisi

Geçtiğimiz hafta İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in tahttaki 70’inci yılına özel olarak yayınladığı bir mektupta, oğlu Prens Charles’ın kendinden daha sonra tahta geçeceğini ve eşi Camilla’nın ise kraliçe olarak anılmasını istediğini söylemişti.

95 yaşındaki Kraliçe Elizabeth bildirisinde, “Zamanı geldiğinde ve oğlum Charles kral olduğunda, bana verdiğiniz takviyenin birebirini ona ve Camilla’ya vereceğinizi biliyorum. Bana sunmaya devam ettiğiniz sadakat ve sevgi için sonsuz minnettarım” sözünü kullanmıştı.

ALINTIDIR