Sergen Yalçın’ın “Kanalı aç” talebine Acun Ilıcalı karşılık verdi: Üye olsunlar da maçı izlesinler

Firat34

New member
Beşiktaş‘ın Şampiyonlar Ligi’nde oynayacağı Borussia Dortmund maçı öncesinde Sergen Yalçın basın toplantısında Acun Ilıcalı‘ya davette bulunmuştu. Tecrübeli hoca, “Exxen maçı tüm Türkiye’ye açabilir, Acun’dan rica etmek lazım herbiçimde, açsın kanalı, bütün ülke izlesin. Acun kanalı aç, herkes izlesin. Bir seferlik bu biçimde bir şey yapabilirsin. TV8’den tüm halka verebilir” diyerek maçların şifresiz yayınlanmasını talep etmişti. Ilıcalı’dan bu isteğe Haber Küresel ekranlarında yayınlanan Az Evvel Konuştum programında karşılık verdi.

Acun Ilıcalı’nın yaptığı açıklama şu biçimde:

“SERGEN’İN İSTEĞİ GÖNÜLDEN GELEN BİR İSTEK”

“İnsanların istekleri olağan olabilir, saygısızlık etmeyeyim. Sergen hoca fazlaca sevdiğim, başarısıyla memnun olduğum bir insan. Sergen’in isteği gönlünden gelen bir istek. İstek var, istek var. Ben de bir maç izliyorum, şu oyuncu oynasın istiyorum.

“ŞAMPİYONLAR LİGİ PARASI DİYE BİR PARA VAR”

Yarın Beşiktaş maçını izlerken ‘Şu oyuncu oyuna girsin’ diye düşünüp istesem, Sergen onu hayata geçirebilir mi? ötürüsıyla burada her insanın kendi alanında, kendi işi var. Şampiyonlar Ligi parası diye bir para var, Beşiktaş’ın aldığı.

“UEFA, BİZİM ÖDEDİĞİMİZ PARAYI KULÜPLERE DAĞITIYOR”

UEFA herbiçimde para basmıyor, bunu yayın hakları üzere gelirlerden alıyorlar. Bizim, Şampiyonlar Ligi için verdiğimiz paralar aslına bakarsan kulüplerimize gidiyor. Biz, UEFA’ya para ödüyoruz ve UEFA o parayı dağıtıyor.

“HAYATIMIZIN EN BÜYÜK RİSKİNE GİRDİK”

bu biçimde Fenerbahçe ve Galatasaray’ı da tıpkı biçimde yapmam lazım. ömrümüzün en büyük riskine girdik, bizi destekleyin. Bizi destekleyin, biz de kulüpleri destekleyelim. Daha hayli Türk futboluna takviye olalım.

“10 GÜN EVVEL ÜYE OLSUNLAR DA MAÇI İZLESİNLER”

6 yıldır ücretsiz yayınlanmıyor Şampiyonlar Ligi. Haydi Acun ücretsiz yayınla diyorlar. Birinci maçı ücretsiz yayınladıktan daha sonra, ikinci maçta ne değişecek? Öbür maçta üye olmayacaklar mı? Ben rica edeyim bu biçimde, 10 gün evvel üye olsunlar da maçı izlesinler.”