Sevgilisini uyuşturucuya alıştırıp yakın arkadaşlarıyla cinsel ilgiye zorlayan şahsın 30 yıla kadar mahpusu isteniyor

Firat34

New member
Geçtiğimiz yıl E. D., eşi ile boşandıktan daha sonra tanıştığı Yunus P. ile birlikte yaşamaya başladı. E.D., kasım ayında Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek, hakaret ve şiddete uğradığı nedeni öne sürülerek Yunus P. hakkında cürüm duyurusunda bulundu. E.D. şikayet dilekçesinde, “Yunus P., ile birlikte yaşamaya başladık. Uyuşturucu kullandığını gördüm. Uyuşturucu kullandığında öteki kişiliğe girerek, beni öbür erkeklerle cinsel alakaya girme konusunda ikna etti. Bağlantıya girdiğim üçüncü şahıslardan uyuşturucu husus ve para aldı.

BAĞLANTILAR SIRASINDA BENİ GÖRÜNTÜYE ALDI

Devam etmek istemediğimde beni zorladı. İlgiler sırasında beni görüntüye aldı. Bizi seyretmeye başladı. İstemediğimi söylemiş olduğimde boşandığım eşime ve çocuklarıma görüntüleri göstermekle tehdit etti. Münasebetler öncesinde bana da uyuşturucu kullandırıyordu” dedi. Polis tarafınca gözaltına alınan Yunus P., çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

“KENDİ İSTEĞİ İLE KAYIT YAPTIM”

Bursa 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakkında, ‘cebir, tehdit yahut hile kullanarak kişiyi hürriyetinden mahrum kılma’, ‘özel ömrün kapalılığını ihlal etmek’, ‘bir kişiyi fuhşa teşvik etmek yahut yaptırmak’, ‘fuhşa aracılık etmek, yer temin etmek’, ‘nitelikli cinsel saldırı’ ve ‘silahla taammüden yaralama’ kabahatlerinden 10 yıl ile 30 yıl içinde mahpus cezası istemi ile dava açılan Yunus P.’nin yargılanmasına başlandı. Duruşmaya tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve İmaj Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katılan Yunus P., suçlamaları kabul etmeyerek, “Müşteki kendi isteğiyle uyuşturucu kullanıyordu. Erkeklerle yaşadığı cinsel bağları kendi isteğiyle kayda aldırdı. birlikte ilgi yaşadık. Muhakkak alaka sırasında kendisini yönlendirmedim. İzlemedim ve kayda almadım. Suçlamayı kabul etmiyorum. Tahliyemi ve beraatimi istiyorum” dedi.

“CİNSEL BAĞLANTIMIZI GÖRÜNTÜYE ÇEKİP, BİZİ DE İZLİYORDU”

DURUŞMA ERTELENDİ

Davaya müdahil olan Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı avukatı, sanığın cezalandırılması talep ederken, sanık avukatı, müvekkilinin üzerine atılı suçlamaları kabul etmediklerini, müştekinin kendi isteği ile olayların yaşandığını söyleyerek tahliyesini istedi. Mahkeme heyeti, E.D.’ye Bursa Barosu’ndan avukat atanmasına ve sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.

Demirören Haber Ajansı / Şimdiki