Sofranıza Renk Katacak Birbirinden Hoş Peynir Tabağı Sunumlarına Bayılacaksınız!

Hasanyoluc

New member
Yabancıların ‘charcuterie board’u, bizim halis mulis peynir tabağımız bu sene global çapta en hayli aratılan tanımlardan ve sunumlardan biri oldu. Peynir tabağı sunumu için fikir arıyorsanız şayet birbirinden hoş bu sunumlara bayılacaksınız. Yılbaşı için peynir tabağı sunumu arayanlar kesinlikle bu içeriğe göz atın! ????

Birinci adım peynirleri seçmek: Yumuşak peynirler hariç her peynir olur. Bilhassa ezine, gravyer biçimi peynirler.

Şayet yumuşak peynirleri bir kabın ortasında sunarsanız şüphesiz onlar da olur. Lakin şayet yok bulaşıkla uğraştırmayın beni derseniz bilhassa seçebileceğiniz sert peynirler:

• Çedar

• Parmesan Peyniri

• Gouda

• Pecorino Romano

• Gravyer

• Ezine Peyniri

• İzmir Tulumu

• Kaşar
İkinci adım şarküteri eserleri. İstediğiniz her çeşit eti kullanabilirsiniz: Hindi füme ve karabiberli füme etle mükemmel olur!

Şarküteri mamüllerini seçerken büsbütün keyfiniz ve kahyasıyla berabersiniz. Seçebileceğiniz şarküteri eserleri:

• Hindi Füme

• Hindi Göğüs

• Piliç Füme

• Karabiberli Hindi Füme

• Karabiberli Et Füme

• Füme Kaburga

• Rozbif

• Kekikli Rozbif

• Kuru Et

• Lisan Füme

• İsli Kuru Et

• Kekikli Kırmızı Biberli Kuru Et
Üçüncü adım zerzevat ve meyveler. Taze zerzevat ve meyveleri ince uzun ya da yatay keserek tabağınıza ferahlık katabilirsiniz.

Taze zerzevat ve meyveyle peynir tabakları daha lezzetli. Kullanabileceğiniz zerzevat ve meyveler:

Sebzeler:

• Salatalık

• Havuç

• Pancar

• Turp
Meyveler:

• Çilek

• Muz

• Mandalina

• Portakal

• Greyfurt

• Üzüm

• Elma

• Ayva

• Yaban mersini

• Böğürtlen
Dördüncü adımda kuruyemişleri unutmayın! Kuruyemiş tabağınızın sacayaklarından birini oluşturacak.

Kuruyemişler her türlü içecekle epey sıkı fıkı olduğu için kesinlikle sunumda kullanabilirsiniz.

Kullanabileceğiniz kuruyemişler:

• Fındık

• Fıstık

• Ceviz

• Antep Fıstığı

• Kaju

• Badem

• Beyaz Leblebi
Beşinci adımda sıra tuzlu yiyeceklerde! Bu tabakta tatlı tuzlu istikrarı hayati bir değer taşıyor.

Uzun vadeli muhabbetlerde insanın canı tatlıdan daha sonra tuzlu, tuzludan daha sonra tatlı arıyor. Bu sebeple hazırlayacağınız tabaklarda tuzlu atıştırmalıklar bulunmasına ihtimam gösterin.

Neler kullanabilirsiniz?

• Zeytin

• Galeta

• Tuzlu krakerler

• Cips

• Peynirli Kraker

• Susamlı gevrekler
Altıncı adımımız tatlıya ilişkin. Meyvenin haricinde bir tatlılık istiyorsanız çikolata en büyük kurtarıcınız olacaktır.

Peynir tabağınızı bitter, sütlü ya da beyaz çikolatayla taçlandırabilirsiniz. İsterseniz tıpkı fotoğrafta olduğu üzere büsbütün çikolata ve meyveden bir tabak hazırlayıp herkesi mest edebilirsiniz.

Yedinci adım bir hatırlatma: Materyalleri düzgün bir halde keserseniz kusursuz sonuçlar alırsınız.

Tıpkı fotoğrafta olduğu üzere.

Bonus: Yeni yılda peynir tabağı sunumlarınızı daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Gereksiniminiz olan tek şey biraz yaratıcılık!

Yılbaşı özel bonus: Kapı süsü değil peynir tabağı!

Afiyet olsun!

Peynir tabağı sunumlarınızda zati her şey sizin bütçeniz ve damak tadınıza kalmış. Çok uygun fiyatlara da düzenleyebileceğiniz ve sunabileceğiniz bu tabaklara aileniz ve arkadaşlarınız bayılacak! Afiyet olsun.