Taraftara davette bulunan Ali Koç’tan çarpıcı çıkış: Allah’ın müsaadesiyle mutsuz olacaklar

Firat34

New member
Fenerbahçe Lideri Ali Koç, kuruluşunun 20. yılını kutlayan Hamburg Fenerbahçeliler Derneği’nde konuştu. Ekibin ortasından geçtiği süreci kıymetlendiren Koç, “Yaşadığımız bu talihsizlikler, bizim de beceriksizliklerimiz var doğal lakin bu bu biçimde gitmeyecek, bir yerde bu dönecek” dedi.

Ali Koç’un açıklamaları şöyleki:

“FENERBAHÇE’NİN MUVAFFAKİYETLERİ BAŞKA TOPLULUKLARA NAZARAN ÇOK DAHA SIKINTI, ÇETREFİLLİ OLMUŞTUR”

“Şampiyonluk öteki kulüpler için 1’se Fenerbahçe Spor Kulübü için 5 zordur. Elde ettiğimiz bütün şampiyonluklar, büyük çabalar sonunda olmuş şampiyonluklardır, bir tanesi hariç. Bu durum Fenerbahçe’nin büyüklüğünde diye övünsek mi, bu nasıl bir haksızlık sanki diye kendi kendimize dövünsek mi bilmiyorum fakat Fenerbahçe’nin muvaffakiyetleri öteki topluluklara göre hayli daha sıkıntı, çetrefilli olmuştur.

“FENERBAHÇE TARİHİ BOYUNCA 3 SEFER KAPATILMAYA ÇALIŞILMIŞ”

Akıntılara, rüzgara, fırtınalara karşı olmuştur ve tarih boyunca bu biçimde olmuştur. Yalnızca sportif muvaffakiyet değil, Fenerbahçe tarihi boyunca 3 kere kapatılmaya çalışılmış ve her seferinde taraftarı sokaklara dökülmüş, kendi evladını sahipleniyormuş üzere bu kulübü sahiplenmiştir. En yakın örneği de 2011’de. Fakat bir yandan diğer bir topluluk yoktur ki kendi kendini tabana kendi mensupları tarafınca bu kadar aşağı çeken. Bu da bize has bir şey. Bu da pek övünülecek bir şey değil.

“BUNU ÖTEKİ KULÜPLERDE GÖREMEZSİNİZ”

Öbür topluluklara baktığım vakit eski yöneticiler olsun, atlet yorumcuları olsun, o topluluğa mensup medya muhabirleri olsun daima kendi topluluklarını sahiplenirler hatta toz kondurmazlar. Hele federasyondaki mensupları. Mensup diyorum. Ne demek istiyorum? Biz federasyona kimseyi vermedik isim olarak. Lakin teamül bir kulüpten 3’er tane, amatörlerden bir tane… Onun bir yapısı var. Bizim vaktimizde yahut bizdilk evvel. Ne hikmetse Fenerbahçe’ye en çok ziyan veren federasyonlardaki Fenerbahçeliler olmuştur. Bunu diğer kulüplerde bakılırsamezsiniz. Yanına bile yaklaşmaz. ötürüsıyla Fenerbahçe Spor Kulübü’nün muvaffakiyet sağlayabilmesi için öteki kulüplere nazaran en çok kenetlenmeye, birlik ve birlikteliğe, taraftarının elini taşını altına koyması gereken kulüplerden bir adedidir. Kulübüdür, bir tanesi değil. Kulübüdür. Bunu unutmayın.

“AKLIMIZIN UCUNDAN GEÇMEYECEK ŞEYLER OLDU”

Sözlerime son vermedilk evvel biraz da sizleri, bizleri, hepimizi üzen futbol grubumuzdan bahsedeceğim. Son 2 dönem da olduğu üzere bu döneme da epey hoş başladık, 7.hafta prestijiyle önderdik. daha sonra 4 hafta geçti… Yani 7.haftada bundan daha sonraki 4 hafta için en berbat tabloyu çiz deseniz aklımızın ucundan geçmeyecek şeyler oldu. Hiç abartmadan, sizin gönlünüzü beğenilen tutmak için değil, inandığımız bir şey söylüyorum.

“BİZ İNANIYORUZ, SİZLER DE İNANMAYA DEVAM EDİN”

Kağıt üzerinde ekibimiz, bugün bence, bizce, arkadaşlarım da katılıyorlar, Türkiye Ligi’nin en güçlü takımı lakin daha lig başlamadan aşağı çekilmeye başladık. 3 galibiyet aldık, 9 puan, 0 gol yedik, 4.hafta İstanbul’da Sivasspor ile birliktee kaldık, daha o gün protestolar başladı. Siz de biliyorsunuz ki futbolun olağan akışına ters bir durum. Bu hareketlenmelerin geleceğini aslına bakarsanız biliyorduk. Kıymetli değil. Kıymetli olan bizim kazanmamız. Fenerbahçe’nin kazanması, 3 puanları her şeyin üzerindedir. Başkalarıyla biz uğraşırız. Sizden tek ricam, biz inanıyoruz, sizler de inanmaya devam edin. goreceksiniz, her puan kaybında, her maç kaybında, her olumsuz durumda ortaya çıkan, toplumsal medyada etkin olan, her olumsuz maç sonunda zil takıp oynayanlar inşallah Allah’ın müsaadesiyle epeyce mutsuz olacaklar.

“BU BU TÜRLÜ GİTMEYECEK”

Ben ve arkadaşlarımın, sizin üzere insanların samimi uğraşları, çalışmaları, uğraşları, niyetleri… Ben insanı daima niyetiyle ölçerim, yalnızca uygun futbolcu mu diye bakmam, yeterli insan mı diye de bakarım. Çocuklarıma tek öğrettiğim şey düzgün insan olmaktır. Bunun bir karşılığı olacak. Bu bu biçimde gitmeyecek. Yaşadığımız bu talihsizlikler, bizim de beceriksizliklerimiz var olağan lakin bu bu biçimde gitmeyecek, bir yerde bu dönecek. Onun için inanmaya, desteklemeye, biz olalım olmayalım Fenerbahçe’yi 1 dakika dahi yalnız bırakmamaya lütfilk öncelik verin, azami uğraş gösterin. Sizden tek ricam bu.”

Haberler.com – Spor Haberleri