Ücretsiz WordPress Blog Temaları

OnlySEO

Global Mod
Global Mod

Ücretsiz WordPress blog temaları, blog yazarlığına yeni başlayan kişilerin sıklıkla aradığı ve karar veremediği bir konudur. Çünkü genellikle ücretli blog temaları kullanmak kişilere garip geliyor veya blog yazarlığından sıkılıp sıkılmayacaklarını bilmediklerinden satın almak istemiyorlar. Ben de bu yazımda ücretsiz WordPress blog temaları 2016 listesini oluşturmak istedim. Umarım yararlı olacaktır. Temaları seçerken genellikle footer link barındırmayan temları tercih etmeye çalıştım.

1 – Enspire

Listedeki birçok tema gibi Enspire teması da AlxMedia tarafından hazırlanmış ve ücretsiz olarak kullanıma sunulmuş bir tema. Ücretsiz olmasının yanında sunduğu özellikler ile premium temaları aratmıyor.

Enpire Teması Özellikleri :
Footer Link bulundurma zorunluluğu yok
Gelişmiş tema paneli
Responsive tasarım
Kategori bazlı manşet alanı
Font Awesome Desteği
Sade tasarım ile içerik ön planda
Şu anda ben de Sosyal Blog üzerinde bu temayı kullanıyorum. Tabii ki biraz düzenleme ve eklemeler yaptım. Sizler de beğendiyseniz aşağıdaki adreslerden indirebilir veya demosuna göz atabilirsiniz.

2 – Hueman

Hueman Teması Özellikleri :
Footer Link bulundurma zorunluluğu yok
Gelişmiş tema paneli
Responsive tasarım
Kategori bazlı manşet alanı
Font Awesome Desteği
Sade tasarım ile içerik ön planda
Çok kullanımdan kaynaklı destek imkanı
Direk WordPress üzerinden ekleme imkanı
Aslında ilk yapım olarak Hueman teması ücretsiz WordPress temaları arasında en çok bilinen temalardandır. Ve ilk olarak AlxMedia tarafından tasarlanmıştır. Sonrasında bir satış gerçekleşmiş ve tema el değiştirmiş. Sonuç olarak bizi ilgilendiren kısmı hala ücretsiz olması. Aşağıdaki linklerden demoya göz atabilir, isterseniz temayı orjinal kaynağından indirebilirsiniz.

3 – Point
Aslında Point teması MyThemesShop tarafından premium olarak hazırlanmıştır. Ancak bu versiyonu ücretsiz olarak sunulmuştur. Ve footer link ekleneren kulanıma sunulmuştur.

Point Teması Özellikleri :
Sonsuz arka plan desteği
Sonsuz renk seçeneği
Responsive tasarım
MyThemesShop desteği
Sizler de kullanmayı düşünürüm derseniz sizi aşağıdaki linke alayım.

4 – ColorMag
ColorMag aslında tam olarak Magazine türünde bir WordPress teması. Ve görünüşü ile ücretli temalar ile rahatlıkla yarışabilir düzeyde. Zaten ücretli versiyonu da bulunuyor. Ancak siz ücretsiz WordPress temaları aradığınıza göre bu kısmı göz ardı edebilirsiniz.

ColorMag Teması Özellikleri :
Magazine Tarzı Görünüm
Woocommerce uyumlu
Responsive tasarım
Eğer ColorMag teması sizin aradığınız bir tarz ise hemen aşağıdaki linkten bilgi alabilir, demoyu görebilir ve indirebilirsiniz.

5 – Sparkling
Sparkling modern tasarımı ile yeni nesil tasarım çizgilerini kullanmak isteyen blog yazarları için güzel bir seçenek olarak sizleri bekliyor. Şık tasarımı ve sadeliği bir arada tutma isteyenler için güzel bir alternatif.

Sparkling Teması Özellikleri :
Font Awesome ikon desteği
Woocommerce uyumlu
Responsive tasarım
Sonsuz renk seçeneği
Sonsuz tema uzunluğu
Şık tasarımı ile gerçekten benim dikkatimi çeken temaların başında geliyor. Sizin de hoşunuza gittiyse hemen inceleyebilirsiniz.

6 – Typecore
Yine bir AlxMedia teması olan Typecore ile sizleri tanıştırmak isterim. Diğer temlara göre tasarım çizgisi biraz daha farklı olan Typecore farkı olmak isteyenlere çok uygun bir WordPress blog teması.

Typecore Teması Özellikleri :
Font Awesome ikon desteği
Responsive tasarım
Farklı tasarım çizgisi
Footer link zorunluluğu yok
Eğer farklı tasarımı hoşunuza gittiyse daha yakından bakmak ve indirmek için sizi linke alayım.

7 – Prolog
Prolog özellikle kişisel WordPress temaları arayışındaki kişilerin ilgisini çekebilecek tarzda bir tema. Modern tasarım çizgileri ile sade WordPress temaları arasında başa oynayacak gibi duruyor.

Typecore Teması Özellikleri :
Farklı anasayfa seçenekleri
Responsive tasarım
Modern tasarım
Eğer sizin de benim gibi ilginizi çekmeyi başardıysa hemen detaylı incelemeye başlayabilirsiniz.

8 – Apex
Sade WordPress temaları ilginizi çekiyorsa, Apex mutlaka göz atmanız gereken bir tema olarak dikkat çekiyor.

Apex Teması Özellikleri :
Sade tasarım
Responsive tasarım
İçerik ön planda
Lafı daha fazla uzatmadan hemen indirme ve demo için linki iletiyorum.

9 – Miomio
Şıklık, sadelik ve modern tasarımları bir arada kullanmak isterseniz, Miomio sizin için güzel bir tercih olabilir.

Miomio Teması Özellikleri :
Sade tasarım
Responsive tasarım
İçerik ön planda

10 – SociallyViral
Sosyal medyanın bu kadar geliştiği bu dönemde yazılarımızın paylaşılması en çok istediğimiz özellik hiç kuşkusuz. SociallyViral tamamen bu amaçla tasarlanmış bir WordPress teması. Eğer amacınız çok paylaşılacak içerikler üretmekse kesinlikle bu temayı denemelisiniz.

SociallyViral Teması Özellikleri :
Şık Tasarım
Responsive tasarım
Sosyal paylaşım odaklı
MyThemesShop desteği
Neredeyse premium WordPress temaları iler arasındaki fark footer link gibi gözüküyor. Hemen link yardımı ile incelemeye başlayabilirsiniz.