Vedat Muriqi’e büyük ayıp! İtalya devlet kanalında Kosovalı oyuncuya ‘eşek’ benzetmesi yapıldı

Firat34

New member
İtalya futbolunun ünlü menajerlerinden Vincenzo Morabito, Rai 3 yayınında Vedat Lazioya transferi ve bir öbür ünlü menajer Mino Raiola ile ilgili tezlerde bulundu. ondan sonrasında tezin tarafları Lazio Sportif Yöneticisi Igli Tare ve Mino Raiola bu tezlere karşılık verdi.

“FATURALAR ÖDENİYORSA ARAŞTIRILMAZ”

“Sözleşmeler kulüpler haricinde yalnızca İtalya Futbol Federasyonu’na gönderilir ancak faturalar gönderilmez.” diyerek kelamlarına başlayan Morabito, Mino Raiola’nın Malta’da paravan olarak kullandığı bir kulübü olduğunu tez ederek, “Sadece kulüplerin bildiği bir kulüp. Şayet faturalarını vaktinde ödüyorsa kimse bu kulübü araştırmaz. Doğal olarak finans müfettişleri ve savcılar da işin içerisine dahil olmaz. Sonsuza kadar bu biçimde devam eder?” tabirlerini kullandı.

“VEDAT’I GÖRÜNCE SAÇIMI YOLUYORUM”

Vedat Muriqi transferine de değinen Morabito, “Igli Tare’nin Arnavutluk’un İstanbul Konsolosu olan bir kardeşi var (Genti Tare) ve katiyetle ‘eşek’ bir futbolcu için 18 milyon euro ödediler. Simone Inzaghi (Lazio’nun eski teknik direktörü) ile bir gün konuştum, bana, ‘Onu ne vakit alanda görsem saçımı başımı yoluyorum. Stefan Radu, Murictryi parmak ortası terlikle bile savunabileceğini söylemiş oldu. Çok makûs bir oyuncu’ dedi” sözlerini kullandı.

“18 MILYON EURO VE OSTONE KOMISYONLAR”

Italyan menajer, “Muriqi için 18 milyon euro! Bir de üstüne 5 tane menajere komite paraları… Yani, 18 milyon euro Lazio için hayli büyük para ve müthiş bir transfer hatası” kelamlarıyla konuşmasını noktaladı.

“BU SAVLAR ASILSIZDIR”

Lazio Sportif Yöneticisi Tare, programdan daha sonra yaptığı açıklamada, “Tüm bu tezler büsbütün kaynaksız ve dayanaksızdır. Avukatlarım, bu argümanlarla ilgili yasal süreci başlatmışlardır” sözlerini kullandı.

“MAHKEMEYE GİDECEĞİZ”

Mino Raiola ise kızgın bir biçimde, “Devlet televizyonu olan RAI’de, halkın paraları kullanılarak bu biçimde palavra yanlış haberler üretilmesi utanç verici. RAI, önemli gazetecilik yapmakla bakılırsavlidir. Malta’ya bir tane gazeteci bile gönderse palavra olduğunu anlayacaklar. Bu kusur affedilemez. Zira, itibarıma gölge düşürmeye çalıştılar. Avukatlarım, bu haber niçiniyle harekete geçti. Mahkemeye gideceğiz. Umarım kanal ve tez sahibi geri adım atmazlar” dedi.

“VEDAT İÇİN BU TÜRLÜ BİR ŞEY DEMEDİM”

Lazio’nun futbolcusu Radu da, “Ben bu biçimde bir şey söylemedim. O benim kadro arkadaşım. Kesin olarak belirtiyorum söylemedim. Bu cins davranışlar sergilemem. Avukatlarım gerekeni yapacaktır” diye konuştu.