Willy Wonka'nın “Unknown” filmi Londra'da yeni bir oyunculuk konserine çıkıyor

Tuncer

New member
Soğuk bir Mart akşamı, güneş battıktan ve okul çağındaki çocukların çoğu isteksizce ödevlerine başladıktan sonra, 16 yaşındaki Felicia Dawkins, hayatının daha iyiye doğru değiştiğini söylemek için İskoçya'dan heyecanla aradı.

Kendisini yalnızca bir gencin yayabileceği coşkulu enerji ve coşkuyla tanıştırdı. Milyonlarca izleyiciyi TikTok hesabına çeken de aynı enerji; Willy Wonka temalı bir etkinlikte öne çıkan katılımcı olarak kendisini öne çıkardı ve bu etkinlik o kadar kötü gitti ki, meme'leri kısa süreliğine internetin çoğunu ele geçirdi ve uluslararası haberler uzun süre devam etti. öyle günler.

Şubat ayının sonunda Glasgow'da düzenlenen bu etkinlik, vaat ettiği nefes kesici deneyimi sunamadı. Serpinti – gerçek internet tarzında – hızlı ve acımasızdı. Organizatörler etkinliği hızla kapattı ve hoşnutsuz ailelere tam para iadesi sözü verdi.

Sonrasında internet, Felicia'nın canlandırdığı, yalnızca “Bilinmeyen” olarak bilinen, olayın daha açıklanamaz karakterlerinden birini keşfetti. Fabrikanın duvarları içinde yaşayan şeytani çikolata üreticisi olarak ortaya çıkışının, aynanın arkasından çığlık atan çocukların seslerinin duyulduğu görüntüler internette geniş çapta yayıldı ve gencin 15 dakikalık şöhretinin başlangıcı oldu.

Şimdi bundan yararlanıyor ve bu hafta sonu London Eye'ın gölgesindeki bir tiyatro merkezi olan London Dungeon'da konuk oyuncu olarak yer almak için ürkütücü yeteneklerini güneye taşıyor. Şirket, viral anından kısa bir süre sonra Felicia'ya ulaştı ve ona performans ekibiyle antrenman yapma ve etkinlikte performans sergileme fırsatı sundu.

Felicia'nın annesi Janet Dawkins, Wonka etkinliğinin bu kadar sefil bir şekilde ve kamuoyu önünde başarısız olmasıyla ilgili karışık duygular beslediğini söyledi. Bayan Dawkins, “Tüm bunlar onun tüm bunlara, tüm bu fırsatlara sahip olmasına yol açtı” dedi. “Yani dürüst olmam gerekirse, olan biten hiçbir şeye kızgın olduğumu söyleyemem.”

Bayan Dawkins, Felicia ile “çok ama çok gurur duyduğunu” ve ailesinin, genç aktrisin tüm bu ilginin ortasında kendine yer bulmasına yardım etme konusunda yakından rol aldığını söyledi.

Felicia, The Times'a Willy's Chocolate Experience'da geçirdiği kısa süre, ürkütücü olan her şeye olan sevgisi ve oyunculuk tutkusu hakkında konuştu. Aşağıda bu konuşmanın düzenlenmiş ve özetlenmiş bir versiyonu yer almaktadır.

Willy'nin Çikolata Deneyimi'nden önce hayatınız nasıldı?

Normal bir şekilde okula gittim. Temelde tüm sınavlardan oluşan ortaokula hazırlanıyordum. Ve okulda en sevdiğim ders: Çok klişe olan tiyatroyu seviyorum. Ayrıca sporu da severim. Oldukça fizikselim. Boş zamanlarımda aynı zamanda izciyim.

Scouts'ta ne yapıyorsunuz? Amerika Birleşik Devletleri'ndeki İzcilere benzer mi yoksa farklı mı olduğunu görmek istiyorum.

Bazı haftalar sadece oyun oynuyoruz, bazı haftalar rozetleri öğreniyoruz ve sonra da biraz kamplara gidiyoruz, bu gerçekten eğlenceli. Aslında izciler tarafından bu yıl Norveç'e gitmek üzere seçildim, bu yüzden bunun finansmanına yardımcı olmak için Willy Wonka Deneyimi işini kabul ettim.

Willy Wonka deneyimine katılma fırsatını nasıl yakaladınız?

Temelde sadece Illuminati Evi'nden biri [the organizer of the Wonka event] Bu muazzam Wonka deneyimi hakkında bir aile arkadaşımla konuşuyordum. Daha sonra konuşmalarda benim adım gündeme geldi ve iyi bir Wonka olacağım çünkü gerçek hayatta oyunculuğu seviyorum. Beni daha önce de gördüler çünkü ben de burada tiyatro okuluna gidiyorum.

Wonka deneyimi için size ödeme yapıldı mı?

Paramı aldım evet. Tutarın tamamını alamadım ama 250 £ aldım [about $315].

Peki size ne kadar söz verildi?

£500 [about $630].

Bizi olayın olduğu güne götürün. Aklınızdan neler geçiyordu ve olayın iyi gittiğini mi yoksa felaket olduğunu mu düşündünüz?

Oraya ilk geldiğimde ve seti gördüğümde “Ah, bu bir felaket olacak” diye düşündüm ama insanlar gelmeye başladıkça -ilk 45 dakikanın nispeten iyi geçtiğini söyleyebilirim- insanlar eğlenmeye başladı. yapmak. Ancak bundan sonra tüm organizasyonu kaybetti ve oradan tamamen yokuş aşağı gitti. Ben de “Aman Tanrım!” dedim.

Bir oyuncu olarak bu durumda olduğunuzda ve size hemen öğrenmeniz gereken bir senaryo verildiğinde hangi duygular ortaya çıkıyor?

Daha önce gösteriler yaptığım için çok gergindim. Cümleleri öğrenmede oldukça iyiyim. Ama bunu görünce bunu bir gecede öğrenmemin mümkün olmadığını düşündüm. Senaryo yapay zeka tarafından yaratıldığı için çoğu mantıklı değildi. Bu yüzden öğrenmek benim için daha zordu, bu yüzden doğaçlama yapmak zorunda kaldım.

Neden bunu yapmaya karar verdin? Kendinizi TikTok'ta gösterin deneyimin bitiminden sonra mı?

Hiç kimse benim bilinmeyen olduğumu bilmiyordu. Yakın arkadaşlarımdan birkaçına anlattım ama TikTok'taki insanlar bana ulaşıp bilinmeyen olduklarını söylemeye başlayınca ben de şöyle dedim: “Hayır, değilsin, çünkü ben bilinmeyenim.” Ve giderek daha fazla insan bunu yapmaya başladı. çok beğenildi, çok etkilendi ve çok para kazandı. Bu yüzden dışarı çıkıp bunu yapan 16 yaşındaki kız olduğumu göstermem gerektiğini düşündüm.

TikTok videolarınızdan bazıları milyonlarca görüntüleme aldı. Yeni keşfettiğiniz şöhretinizle nasıl başa çıkıyorsunuz?

Bu tamamen çılgınca bir şey ama aileme şunu söylemeliyim ki, bu konuda çok destek oldular. Bütün bunlarda bana yardımcı oldular. TikTok'umu yönettiler ve benim için yeni fırsatlar aradılar. Şunu söylemeliyim ki ailem gibi, bana her konuda yardımcı oluyorlar.

Bundan bunalmış mı hissediyorsunuz yoksa spot ışığından hoşlanıyor musunuz?

Kesinlikle bunaldım ama yine de keyif alıyorum çünkü insanların yüzünü güldürüyorum. İnsanları güldürüyorum. Bu beni gerçekten çok mutlu ediyor.

Öne çıkanlardan bazıları nelerdi?

Çok fazla hayran eserim ve çok sayıda ürünüm var. Bu en önemli şey olmalı; insanların benim için bir şeyler yapmaya ve bunları bana göndermeye zaman ayırması.

Tam zamanlı bir oyuncu olmak istediğini okudum. Bana bu hedef hakkında daha fazla bilgi verin ve hayalinizdeki iş ne olurdu?

“Elf” müzikalini yaptıktan sonra. [a production she starred in a few years ago and played the lead character, Buddy]Anneme “Bu işi gerçekten yapmak istiyorum” dedim ve o da beni tiyatro okuluna götürdü. Bu, prodüksiyonlara vb. daha fazla dahil olmamı sağladı. Sanırım daha fazla fırsat elde etmeye çalışıyorum. Bu benim için en iyisi olurdu çünkü çok eğlenceli.

7 Nisan'da London Dungeon'da konuk sanatçı olarak yer almak için Londra'ya seyahat ediyorlar. Eğer bana söylersen, rolünün ne olacağını biliyor musun?

Evet! Çok ama çok heyecanlıyım. Sanırım etkinlikte bilinmeyen ben olacağım. Tam olarak emin değilim ama sanırım o benim.

Buna nasıl hazırlanıyorsunuz?

Çok fazla korku filmi izliyorum.

Hangilerine bakıyorsun?

“Kızgınlık.”

Kolayca korkar mısın? Sanırım eğer korkuya meraklıysanız bu doğru olamaz, değil mi?

Küçükken hep korkardım. Ama artık onu sevdiğime göre artık gerçekten korkmuyorum.

İnsanları takip etmekten ve korkutmaktan hoşlandığınızı söylemek doğru olur mu?

İnsanlara çok güçlü duygular aktarmayı seviyorum. Mesela okulda ve geçen yıl Cadılar Bayramı etkinliğine benzer bir şey yapmıştık ve sen oynadın ve benim karakterim tüm küçük S1 ve S2'yi, yani 12 ve 13 yaşındakileri korkutan dengesiz bir doktor gibiydi. Ve bu gerçekten çok eğlenceliydi.

Kendinizi 10 yıl sonra nerede görüyorsunuz?

Umarım bir gün sahneye çıkarız.